Reklama
Reklama

To zjawisko zdarza się tylko raz w roku. Neptun wpłynie na nasze emocje i potrzebę intymności

To zjawisko zdarza się tylko raz w roku. Neptun wpłynie na nasze emocje i potrzebę intymności fot. Getty Images

Paulina Szestowicka

22czerwca2019

Retrogradująca planeta będzie inaczej niż zwykle oddziaływać na nasze głęboko skrywane uczucia i problemy, które pojawiły się jakiś czas temu. Sprawdź, co czeka cię w najbliższym czasie.

Neptun będzie retrogradował w znaku Ryb od 21 czerwca do 27 listopada. Co to znaczy?

Planety poruszają się po torach w kształcie elips, dlatego z punktu widzenia Ziemi ich ruch odbywa się z różną prędkością, zależnie od tego, w którym punkcie akurat przebywają. Ponieważ Ziemia również krąży po elipsie, zdarza się, że od czasu do czasu "wyprzedza" którąś z planet. W efekcie powstaje złudzenie, jakby ta ostatnia cofała się. 

Mówiąc inaczej, obserwując z Ziemi przemieszczające się planety możemy zauważyć, że raz na jakiś czas wydają się one cofać na tle zodiaku. W astrologii oznacza to, że planeta traci swoją naturalną dynamikę i pewność siebie - energia jest stłumiona do wewnątrz. Jej wpływ na nas przejawia się mniej demonstacyjnie i mniej dynamicznie. Ten czas zmusza do przyjrzenia się przeszłości, dokończeniu spraw i rozwiązaniem problemów. 

Neptun w ruchu wstecznym

Retrogradacja Neptuna trwa 158 dni i zdarza się raz do roku. Planeta wtedy wydobywa na powierzchnię nierozwiązane problemy z przeszłości, które stają się emocjonalnym katalizatorem zmian w psychice. To, co Neptun porusza, może ożywić stłumione, ukryte w głębokich warstwach psychiki uczucia. Okres retrogradacji daje nam szansę, by analizować wszystkie te ukryte uczucia głębiej i z większym zrozumieniem.

Powinniśmy usłyszeć wewnętrzny głos, który podpowie, jak najlepiej wejść w kontakt z tymi często nieustabilizowanymi uczuciami, które zazwyczaj umykają naszej świadomej uwagi. Teraz mamy szansę przyjrzenia się swoim słabym punktom i odkrycia głębszych powodów niejasnego niezadowolenia z sytuacji. Jeśli to zrobimy, odkryjemy odrzucone emocjonalne warstawy własnej psychiki, które potrzebują pielęgnacji, współczucia i zainteresowania. Możemy teraz zignorować wyalienowane emocje z pozostałymi elementami psychiki. 

- Neptun jest jedną z najwolniejszych i najbardziej oddalonych planet w Układzie Słonecznym. Efekty działania Neptuna są subtelne i uwalniają się powoli - mówi Narayana Montúfar, astrolog Astrology.com i Horoscope.com. - Za każdym razem, gdy któraś z planet w naszym horoskopie urodzeniowym zostanie dotknięta bezpośrednim ruchem Neptuna, jej hipnotyzujący i czarujący wpływ nałoży klapki na nasze oczy, Gdy Neptun zacznie się cofać w tej samej pozycji zodiaku, traci swoje moce i stajemy twarzą w twarz z bolesną rzeczywistością.

Zdaniem Montúfar w czasie ruchu wstecznego Neptuna powinniśmy pozbyć się złudzeń oraz różowych okularów. Powinniśmy też przyjrzeć się naszym relacjom z innymi ludźmi, którzy w tym czasie będą działać jak lustra - pokażą prawdę o naszym postępowaniu.

Neptun w retrogradacji, bardziej niż w ruchu prostym, u niektórych osób może wzbudzić potrzebę intymności, odosobnienia i wycofania we własne wnętrze. W tym czasie mogą również nasilać się nieuświadomione tendencje eskapistyczne. 

Obecnie w retrogradacji są jeszcze Jowisz, Saturn i Pluton. Merkury będzie w ruchu wstecznym w lipcu i listopadzie, natomiast Uran zacznie się przemieszczać do tyłu od sierpnia. 

fot. Getty Images

l
Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama