Reklama
Reklama

Na czym tak naprawdę polega ta cała astrologia?

Na czym tak naprawdę polega ta cała astrologia? fot. istock.com

Czyli od czego zacząć i jak wykorzystać jej moc?

Cosmopolitan odpowiada na trudne (czasem zabawne) pytania...

„Czy naprawdę tak ważny jest moment, w którym się urodziliśmy?”

Dzień narodzin jest najważniejszy, bo on decyduje o twoim znaku zodiaku. Wyznacza odpowiedni układ gwiazd. „W czasach starożytnych płód był postrzegany jako przedłużenie ciała matki aż do narodzin, jakby jabłko wciąż było częścią drzewa, aż dojrzeje i spadnie
z gałęzi”, komentuje Jake Register (@jakesastrology), znany bardziej jako specjalista od astrologii.

„Jeśli astrologia rzeczywiście mówi prawdę, to dlaczego moje horoskopy są często bardzo akuratne, ale czasem całkowicie nietrafione?”

Astrologia jest zbudowana na języku archetypów, które są interpretowane przez ludzi, więc oczywiście jest w tym miejsce na błędy. By otrzymać pełny obraz, należy zagłębić się w tajniki tej dziedziny. „Zazwyczaj horoskopy dostępne w magazynach oparte są przede wszystkim na interpretacji znaku wobec Słońca. W większości przypadków są one uogólniane. Ponadto osoby z początku znaku mają inny układ wobec Słońca niż te z jego końca, np. Skorpiony urodzone pod koniec października i te z początku listopada”, komentuje Chris Brennan, amerykański astrolog. 

„Zatem, jeśli horoskop jest tak skomplikowany, dlaczego jego interpretacja opierana jest akurat na Słońcu?”

Znak Słońca w astrologii stanowi podstawę tego, kim jesteś jako osoba. Aby zaś uzyskać dokładniejsze odczyty dotyczące osobowości człowieka, należy odwołać się do znaku Księżyca (który radzi sobie lepiej z naszymi emocjami) i rosnącym znakiem
lub ascendentem (co dotyczy tego, jak postrzegasz samą siebie), a to wszystko zależy od dokładności daty i godziny narodzin. 

„Dlaczego często osoby spod mojego znaku zodiaku bardzo mnie irytują?”

Nawet jeśli masz ten sam dzień urodzin, co ktoś inny, np. jeśli urodziłeś się o 14:00, a druga osoba o 15:00, cały wasze wykresy astrologiczne różnią się od siebie. „Jeśli jesteś Lwem z Księżycem Barana, jesteś znacznie bardziej odważna i zuchwała niż Lew
z Księżycem Byka”, dodaje Jake Register.

„A co z dopasowaniem w związkach? Jeśli nasze znaki słoneczne do siebie pasują, a księżycowe już nie. Jesteśmy skazani na porażkę?”

Tak i nie. Zazwyczaj, jeśli wasze znaki Słońca są kompatybilne, macie większą szansę na sukces. „Posiadanie zgodnych znaków Księżyca oznacza, że ​​łączycie się bardziej na poziomie emocjonalnym. Tak samo dzieje się w przypadku zgodnych znaków Wenus i Marsa, które oznaczają dobre wibracje seksualne”, tłumaczy astrolożka i autorka książek Annabel Gat.

„Czym jest retrogradacja Merkurego, o której mówi się tak wiele, i jaki ma ona realny wpływ na moje życie czy samopoczucie?”

Zjawisko Mercury Retrogade ma wpływ na życie na ziemi. Planeta, która jest najbliżej Słońca, okrąża je cztery razy w ciągu roku. W tym czasie jednak zatacza pewnego rodzaju koła, spirale, które na zdjęciach satelitarnych wyglądają niesamowicie. Patrząc na to
z Ziemi, można mieć wrażenie, że planeta wykonuje ruch wsteczny. A w rzeczywistości Merkury prze do przodu, wcale nie zmieniając pozycji względem orbity. Ważnym elementem tego zjawiska jest fakt, że Merkury posiada wyjątkowo duże jak na niewielką planetę żelazne jądro, które generuje pole magnetyczne. W momencie retrogradacji Merkurego, czyli wykonywania tych spirali, planeta wywołuje pewnego rodzaju turbulencje (np. powiew powietrza), które dochodzą do Ziemi. Czas ten nie jest najlepszy, by zaczynać nowe projekty, ale za to retrogradacja Merkurego może mieć dobry wpływ na odnowienie starych znajomości czy zrobienie wielkich porządków.

„Czemu zazwyczaj w horoskopach czytamy jedynie o pozytywnych aspektach naszej bliskiej przyszłości? Dlaczego rzadko pisze się o tragediach?”

Wszystko zależy od astrologa, ale z założenia astrologia powinna być inspirująca, budująca, a także pomocna w planowaniu najbliższych dni. Po co przewidywać zagładę, kiedy możesz zaoferować bardziej konstruktywne porady, które mogą pozytywnie wpłynąć na nasze życie i przyszłość?

l
Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama