Reklama
Reklama

Sprawdź, jak możesz obliczyć swój drugi znak zodiaku. Opisuje twoje alter ego

Sprawdź, jak możesz obliczyć swój drugi znak zodiaku. Opisuje twoje alter ego fot. Istock.com

Jeżeli kiedykolwiek nie zgadzałaś się z charakterystyką swojego znaku zodiaku, powinnaś sprawdzić ten drugi. Zobacz, jak go znaleźć.

Każdy lubi zagłębiać tajniki swojej osobowości. Ale im dłużej czytamy charakterystykę znaków zodiaku, tym bardziej może nam się wydawać, że to nie jest to, o co nam właściwie chodzi. Ok, wszyscy wiemy, że Barany są żywe i pewne siebie, ale nie każdy jest impulsywne. Niestety, ogólne opisy nie pomagają nam poznać wielu faktów na swój temat. Na szczęście na pomoc przychodzi nam numerologia

Jest spore grono osób, które zupełnie odrzuca astrologię, ponieważ twierdzą, że wszystko co przeczytali dotychczas totalnie do nich nie pasowało. Może to wynikać z tego, że podstawowe horoskopy bazują jedynie na pozycji Słońca. Profesjonalny kosmogram zawiera pozycje też Księżyca i wszystkich planet, które są położone nie tylko w znakach, ale też tzw. domach horoskopu. Połączenia między nimi to aspekty i nie ma dwóch ludzi, którzy mają takie same. Kosmogram bardzo dokładnie opisuje charakter, ale na pewno nie znajdziemy go w internecie - po niego trzeba się udać do profesjonalnego astrologa.

Uzupełnieniem podstawowego opisu znaku zodiaku mogą być liczby, które pomagają odnaleźć naszą rolę w obecnym wcieleniu. Każdy numer ma swoją charakterystykę. Numerologia wywodzi się ze starożytnej Grecji i jej podstawowe założenia opracował Pitagoras. Jego zdaniem liczby obecne we wszechświecie mają swoje znaczenie, które wystarczy odpowiednio zainterpretować. Istnieje wiele systemów, ale najpopularniejszym z nich jest obliczanie ścieżki życia. 

Jak obliczyć naszą liczbę w numerologii?

Jak poznać swoją liczbę? Wystarczy nasza data urodzenia. Jeżeli urodziłyśmy się 24 marca 1992 roku, musimy dodać wszystkie składające się na tę datę cyfry.

Liczba naszego dnia to 2 plus 4, co daje 6. Do tej liczby dodajemy numer miesiąca, czyli 3. 1 plus 9 plus 9 plus 2 daje 21, które rozbijamy na 1 plus 2, czyli 3. Ostatecznie sumujemy 6, 3 i 3.  Nasza liczba do 12, którą znowu musimy rozdzielić na 1 plus 2, co finalnie pozwala nam otrzymać 3. Wynik, który otrzymamy to nasz numer ścieżki życia.

Każda z liczb ma znak zodiaku, któremu odpowiada jej jakość i charakterystyka. Nasz drugi znak zodiaku opisuje nasze alter ego i może się okazać, że będziesz się z nim znacznie łatwiej identyfikować. Dodatkowo musimy pamiętać, że każdy znak zodiaku jest rządzony przez Słońce, Księżyc lub planetę - tak jest i tym razem. 

fot. istock.com

Charakterystyka numerologiczna - poznaj znaczenie liczby 

Liczba: 1, władca: Słońce, astrologiczne alter ego: Lew 

Urodzeni przywódcy - rządzą wszystkimi tak, jak Lew rządzi innymi znakami zodiaku. Osoby bardzo pewne siebie, żywe, ale i odpowiedzialne. Najczęściej są bardzo niezależne i trudno jest im współpracować w większym zespole. W życiu prywatnym też lubią chodzić swoimi ścieżkami. Mają swój rytm. Podświadomie zwracają na siebie uwagę. 

Liczba: 2, władca: Księżyc, astrologiczne alter ego: Rak

Otwarte osoby, które są ekspresyjne i zrównoważone. W konfliktowych sytuacjach stają się sprawnymi mediatorami. Potrafią słuchać i nigdy nie zostawiają osoby w potrzebie. Służą radą. Dobrzy obserwatorzy, którzy zawsze wyczują, kto ma gorszy dzień. Niesamowicie wrażliwe i lojalne osoby.

Liczba: 3, władca: Jowisz, astrologiczne alter ego: Strzelec

Pomysłowe, kreatywne i często rozmarzone osoby. Mają w sobie dużo optymizmu i zarażają młodzieńczą energią. Potrafią dzielić się swoją umiejętnością do przystosowywania się do zmiennych warunków. Mają w sobie duszę romantyka, dlatego lubią pisać, grać, malować i tworzyć nowe rzeczy. Bywają nieustępliwe i zdeterminowane. 

Liczba: 4, władca: Uran, astrologiczne alter ego: W0dnik

Prawie nigdy nie żyją tak, jak inni ludzie. W każdym aspekcie życia chcą być innowacyjne i wyjątkowe. Niezależne dusze, które najbardziej się czują w towarzystwie przyjaciół, którzy akceptują ich nieco dziwaczny styl życia. Najchętniej zmieniają i dodają swoje trzy grosze do wszystkiego. Są naprawdę sumienne i mają świetną intuicję.

Liczba: 5, władca: Merkury, astrologiczne alter ego: Bliźnięta i Panna

Nie ma większych bystrzaków niż oni. Są rządzone przez Merkurego, mistrza komunikacji. Są nie tylko mądre, ale też mają bardzo wyostrzone poczucie humoru. Lubią rozwiązywać problemy i co pięć minut zmieniać temat rozmowy. Takie osoby to połączenie ogromnej energii i przystosowywania się do zmian.

Liczba: 6, władca: Wenus, astrologiczne alter ego: Byk i Waga

Najbardziej zmysłowe i romantyczne osoby. Poszukują piękna we wszystkim - nie tylko w przedmiotach, ale i w ludziach. Chętnie dzielą się swoją wrażliwością. Mają bardzo delikatną naturę. Potrafią się poświęcić dla drugiej osoby, bez względu na to, jaką poniosą cenę. Chociaż są domatorami, bardzo chętnie spędzają czas z bliskimi i poznają nowe osoby. 

Liczba: 7, władca: Neptun, astrologiczne alter ego: Ryby

Uduchowione, marzycielskie i nieco roztargnione - tak można w skrócie opisać te osoby. Bardzo empatyczne. Lubią zagłębiać się w problemy innych ludzi. Potrafią odgadywać, co czuje druga osoba. Intelektualiści, którzy potrafią idealnie spędzać czas w pojedynkę. Czują pociąg do tego co nie jest wyjaśnione i tajemnicze. Są bardzo mądre, ale niechętnie się tym chwalą - wolą to zostawić dla siebie.

Liczba: 8, władca: Saturn, astrologiczne alter ego: Koziorożec

Poszukują wewnętrznej równowagi. Potrafią wspinać się po drabinie kariery. Zdarza się, że narzucają na siebie zbyt duże ograniczenia, ale zazwyczaj to przetrwają. Bardzo ambitne i zrównoważone. W głębi duszy są bardzo wrażliwe i życzliwe. Pragną kontaktu z drugą osobą. W życiu kierują się sztywnymi regułami. Jednak dla osób, które kochają, są w stanie złamać wszelkie zasady.

Liczba: 9, władca: Mars, astrologiczne alter ego: Skorpion

Osoby impulsywne i pewne siebie. Mają silną osobowość i opinie, których wcale tak łatwo nie zmieniają. Urodzeni liderzy, którzy tak samo dobrze odnajdą w roli kapitana na statu, jak i menadżera zespołu w koporacji. Czują potrzebę pomagania innym ludziom i chętnie angażują się w akcje charytatywne. Potrafią zobaczyć coś więcej, niż widać na pierwszy rzut oka.

Liczba: 11 i 22

To są wyjątkowe liczby, których nie musisz redukować do mniejszej. W numerologii mówi się, że to "numery wzorcowe". Charakteryzują innowatorów i przywódców, a także przyciągają do nich ludzi, którymi potrafią później zarządzać. Przyjmuje się, że 22 jest jeszcze większym indywidualistą niż 11. Takie osoby zawsze myślą po swojemu, a to na czym im najbardziej zależy, to niezależność.

fot. Getty Images

Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama