Reklama
Reklama

Merkury wszedł do znaku Raka. Astrolog mówi, co to oznacza dla ciebie

Merkury wszedł do znaku Raka. Astrolog mówi, co to oznacza dla ciebie fot. Getty Images

Położenie tej planety wskazuje na to, że warto słuchać swojej intuicji. To czas, w którym możemy nadać życiu właściwy bieg.

Merkury wszedł do znaku Raka – co to oznacza?

Merkury jest w znaku Raka od 4 do 26 czerwca. Nie jest to najlepsze położenie dla tej planety, ale na pewno nie należy też do najgorszych. Dobre jest to, że Merkury nie retrograduje (czyli nie odbywa pozornie wstecznej podróży po niebie).

Dotychczas Merkury przebywał w Bliźniętach, więc mogliśmy się zmęczyć gadulstwem i ciągłym poszukiwaniem zmian. Ten czas jest zdecydowanie za nami, ponieważ Merkury w Raku pomoże nam znaleźć stabilizację, a także pozwoli odczuć, że kontrolujemy swoje życie i możemy realnie wpływać na to, co dzieje się wokół nas. 

fot. Getty Images

W czerwcu najważniejsza jest intuicja i spokój

Archetypowy Rak jest rodzinny, lubi spędzać czas w domu, bardzo zależy mu na bezpieczeństwie. Ta energia przeniesie się na Merkurego, który momentami może popychać nas do cynizmu. Nie powinniśmy się zdziwić, jeżeli będziemy teraz bardziej niż kiedykolwiek, wpływać na osoby w naszym najbliższym otoczeniu i będziemy mieć zawyżone wymagania wobec świata.

Będziemy podatni na obietnice bez pokrycia, ale wystarczy, że posłuchamy intuicji i już będziemy wiedzieli, co ma szansę się zrealizować, a co na pewno nie. Podejrzliwość w niektórych momentach jest pożądana. Jeżeli nie lubisz w sobie tej cechy, pod koniec czerwca odczujesz ulgę - kiedy Merkury przejdzie do znaku Lwa, będziesz bardziej optymistycznie nastawiona do życia.

 

- Rakiem rządzi Księżyc, więc możemy być pewni, że w najbliższym czasie odczujemy mocniej jego wpływ - mówi Lisa Stardust dla Refinery29.com. - Na pewno najmocniej odczujemy to w sposobie komunikacji. Jeżeli będziemy obserwować fazy Księżyca, zauważymy, że co 2,5 dnia nasze nastawienie do rozmów i kontaktów ulegnie zmianie. Ważne jest też to, że Merkury będzie niedaleko Północnego Węzła Księżycowego, co sprawi, że bardziej niż zwykle zobaczymy konsekwencje naszych decyzji.

Jak zaplanować czerwiec? Radzi astrolog

 Obecną energię najlepiej wykorzystać w spędzaniu czasu na planowaniu spotkań rodzinnych, urlopów i dbanie o zaspokajanie swoich potrzeb. To dobry czas na zabawę z młodszym rodzeństwem i dziećmi. Jeżeli nie czujesz się w pracy pewnie i masz ochotę na zmianę - zacznij myśleć o powrocie na studia. Być może najdzie cię ochota na realizację dawnych planów i marzeń z czasów, kiedy byłaś dzieckiem.

W najbliższych tygodniach musisz odpuścić wszelkiego rodzaju remonty i przeprowadzki. Nie jest dobrym pomysłem zakup nowego auta czy elektroniki. Jeżeli planujesz chodzić na rozmowy kwalifikacyjne - lepiej przełóż je na lipiec. Może cię zaskoczyć to, że wyjątkowo często twoje myśli będą krążyć wokół dawnych związków i byłych partnerów.

fot. Getty Images

l
Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama