Reklama
Reklama

Nów Księżyca w Bliźniętach. Co powinnaś zrobić na początku czerwca?

Nów Księżyca w Bliźniętach. Co powinnaś zrobić na początku czerwca? fot. Getty Images

Najbliższy nów będzie miał miejsce 3 czerwca o godzinie 12.02. Księżyc w Bliźniętach zmotywuje nas do ryzykownych działań, które będą miały teraz wyjątkową szansę powodzenia.

Czerwcowa koniunkcja Słońca i Księżyca to moment, w którym warto rozpocząć nowy etap w naszym życiu. Możemy ruszyć z nowym projektem w pracy, pójść na randkę z kimś, z kim dotychczas się nie spotykaliśmy lub rozpocząć rozmowy na ważne dla nas tematy, których zawsze unikaliśmy. Wszystko, co nosi znamiona nowego początku, ma w trakcie nowiu Księżyca wyjątkowo dużą szansę, że się uda.

Jednak nie możemy wejść w “nowe” bez porzucenia tego, co “stare”. Więc powinniśmy też skupić się na rzeczach, które nam nie służą, obciążają nas i blokują. Możemy wszystkie trudne rzeczy spisać na kartce i symbolicznie ją przerwać lub spalić w płomieniu świecy, żeby odciąć się od tego, co nie jest przez nas pożądane. W ten sposób stworzymy też przestrzeń na to co nowe, lepsze i pozytywne.

Nów Księżyca sprzyja też pielęgnacji i przechodzeniu na dietę. Jeżeli od jakiegoś czasu nosiliśmy się z zamiarem rzucenia palenia papierosów lub ograniczenia picia alkoholu, teraz jest na to dobry moment. Księżyc w tej fazie sprawia, że jesteśmy bardziej odporni na ból, więc jest to też dobry czas na depilację. Panującą energię można wykorzystać też w urozmaiceniu naszego menu, wprowadzając do jadłospisu napary z ziół, które wspomagają oczyszczanie organizmu.

fot. Getty Images

Co przyniesie nów w Bliźniętach?

Powinniśmy przygotować się na głęboką zmianę. Położenie Księżyca wymaga od nas spokojnej głowy i otwartego serca. Niestety, to wyjątkowo trudne w tym czasie, ponieważ zarówno położenie Plutona w Koziorożu, jak i Jowisza, który jest w opozycji do Słońca i Księżyca, motywują nas do działania, poszukiwania nowych rozwiązań i myślenia o tym, co jeszcze możnaby było zrobić. To sytuacja, w której silniej niż zazwyczaj, nasza głowa pracuje na wyższych obrotach, co zdecydowanie nie przekłada się na potrzebny teraz spokój ducha.

Nów może sprawić, że będziemy czuć się podirytowani i wyprowadzi nas z równowagi zupełnie nieistotna rzecz. Nie powinniśmy się jednak poddawać złości. Zamiast tego przeanalizujmy wszystko, co się nam nie podoba i zastanówmy się, jak możemy to wyeliminować z naszego życia. Wtedy o wiele łatwiej wykorzystamy energię Księżyca, która umożliwia odcięcie się od starych rzeczy i rozpoczęcie nowych. Ale nie będzie to łatwe zadanie. 

fot. Getty Images

l
Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama