Reklama
Reklama

Księżyc w najbliższych dniach jest w próżnym biegu. Co to znaczy dla ciebie?

Księżyc w najbliższych dniach jest w próżnym biegu. Co to znaczy dla ciebie? fot. Getty Images

Księżyc aktualnie nie przebywa w żadnym ze znaków zodiaku. To ma duże znaczenie nie tylko dla naszego samopoczucia, ale też decyzji, które podejmujemy.

Pusty kurs Księżyca to doskonały powód, żeby wrzucić na luz. W tym czasie nie powinniśmy chodzić na randki ani podejmować ważnych decyzji w pracy. Najlepiej wszystko odłożyć trochę w czasie. Naprawdę, potraktujmy to jako idealne usprawiedliwienie.

Na Księżyc w pustym biegu (inaczej - próżnym lub jałowym) nie działają żadne siły. Można powiedzieć, że tkwi w zawieszeniu. Ten czas to zupełne przeciwieństwo czasu, w którym Księżyc jest w jakimś znaku zodiaku. Ten brak oddziaływań skutkuje oddziaływaniem na nas zrównoważoną, stabilną i spokojną energią.

Próżny bieg Księżyca niektórzy z nas mogą odczuć jako potrzebę wyciszenia się. Zdecydowanie należy podda się tej sile i wyrazić zgodę, na to co wydarzy się w tym czasie. Jeżeli nie mamy ochoty podejmować żadnych decyzji w tym momencie - bardzo dobrze! Nie zmuszajmy się do tego. O wiele lepiej będzie teraz skupić się na drobnych przyjemnościach. Taki czas nie trwa długo, więc tym bardziej warto go wykorzystać.

Kiedy Księżyc będzie w pustym kursie?

Próżne biegi Księżyca nie trwają długo. W najbliższym czasie będzie on miał miejsce 30-31 maja od godziny 17.07 do 6.42 i 2 czerwca od godziny 0.52 do 13.47.

- Księżyc w swej miesięcznej wędrówce wokół Ziemi, przechodząc przez kolejne znaki zodiaku, w każdym z nich przebywa więcej niż dwa, a mniej niż trzy dni. Zazwyczaj jest tak, że zbliżając się do końca każdego znaku, wychodzi poza ostatni główny aspekt (pomijając kwinkunks i półsekstyl), jaki tworzył z jedną z planet, i do momentu wejścia w następny znak zodiaku nie tworzy nowych aspektów aplikacyjnych. Okres ten może trwać zaledwie kilka minut, a może trwać cały dzień czy nawet dłużej. Zależy to oczywiście od położenia planet i ich odległości kątowych względem szybciej od nich poruszającego się Księżyca - czytamy na stronie Polskiego Towarzystwa Astrologicznego Astrolog.org.pl.

W tych momentach bez wyrzutów sumienia powinniśmy się oddać drzemkom, relaksowi lub czynnościom, które nie absorbują dużej ilości energii, ale sprawiają nam wyjątkową przyjemność. Masz ochotę zanurzyć się w muzyce albo wziąć gorącą kąpiel? To zdecydowanie dobra pora.

fot. Getty Images

fot. Getty Images

Co warto zrobić w trakcie próżnego kursu Księżyca?

To idealny czas na afirmacje dziękczynne i rytuały. Ten drugi niekoniecznie musi by “magiczny”, ale jeżeli masz ochotę oczyścić mieszkanie paląc szałwię, możesz to zrobić. Równie dobrze możesz upiec ciasto lub przejść się na spacer z odpowiednią intencją. Wystarczy, że będziesz powtarzać w myślach, że dziękujesz za miłość, którą dostajesz i cieszysz się z obecności bliskich w twoim życiu.

Jeżeli chcesz, możesz wybrać inną niż afirmację na miłość. Może tym razem odpowiednia będzie na namiętność lub zdrowie? Jeżeli zmieniasz pracę lub prowadzisz trudny projekt, możesz skupić się na tematyce zarabiania pieniędzy. Ważne, żeby wszystkie twoje myśli krążyły wokół jednego tematu i niosły pozytywną energię.

To możesz sobie opuścić

Jałowy bieg Księżyca to zdecydowanie najgorszy czas na snucie planów i ważne spotkania. Jeżeli składasz wniosek o podwyżkę - lepiej przesuń to w czasie. Rozmowy o pieniądzach, zakupie mieszkania, staraniu się o kredyt to nie jest najlepszy pomysł na wykorzystanie tego czasu.

Unikaj też podejmowania decyzji w relacjach z innymi ludźmi - odpadają wszelkie czynności związane z rozpoczynaniem związków, ale też ich kończeniem. Dobrze by też było, gdybyś w tym czasie unikała kupowania nowych rzeczy - to nie będzie dobra inwestycja, nawet jeżeli jesteś o niej dobrze przekonana.

Ze wszystkimi ważnymi sprawami poczekaj, aż Księżyc wejdzie do znaku zodiaku. Wtedy ruszysz z zupełnie nową energią i będziesz mieć pewność, że sprawy będą zmierzać w odpowiednim kierunku.

fot. Getty Images

fot. Getty Images

l
Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama