Reklama
Reklama

14 faktów o Dakocie Johnson, o których nie miałaś pojęcia!

14 faktów o Dakocie Johnson, o których nie miałaś pojęcia! Dakota była buntowniczką!/ fot. Fameflynet

Zosia Nowak

23września2015

Będziesz zaskoczona!

W najnowszym wywiadzie gwiazda 50 twarzy Greya zdradziła, jak zmieniło się jej życie po premierze filmu.

 

1. Podróżowała z gwiazdami rock'a

Potrzebowała chwili oddechu po premierze filmu, więc podróżowała po Włoszech z grupą rockową The Black Keys (jej przyjaciółka jest żoną perkusisty).

 

2. Sprzątnęła rolę znanej z Wilka z Wall Street Margot Robbie

Kiedy Robbie dostała rolę w nowej produkcji Luca Guadagnino, A Bigger Splash, Dakota udała się na włoską wyspę, na której realizowano zdjęcia, gdzie poznała reżysera, obsadę i... Dostała rolę.

 

3. Odtwarza rolę pierwotnie graną przez Jane Birkin

W A Bigger Splash to remake dramatu La Piscine Jacquesa Deraya z 1969 roku. Dakota gra niewinną z pozoru nastolatkę, która tak naprawdę okazuje się złą i niebezpieczną osobą. Wow!

 

4. Nowa rola to przeciwieństwo Anastazji Steele

"Użyłam mojego ciała, mowy ciała, żeby wykreować najbardziej mroczną, ale jednocześnie wzbudzającą porzadanie postać, jak to tylko możliwe. To ciekawe doświadczenie grać młode kobiety bardzo świadome swojej kobiecości." powiedziała w wywiadzie Dakota.

 

5. Dorastała w rozbitej rodzinie

Jej rodzice, Melanie Griffith i Don Johnson rozwiedli się w 1994 roku. "Odkąd się rozwiedli spędzałam dwa tygodnie z mamą i dwa tygodnie z tatą. To było jedyne rozwiązanie, żebym mogła spędzać czas z obojgiem."

 

6. Uwielbia spędzać czas w domu ojca w Kolorado

Umiała rozpalić ogień, strzelać, jeździć konno i motorem zanim skończyła 10 lat.

 

7. Dorastanie w domu matki w Los Angeles to był fantastyczny czas w jej życiu

"Mój dom w LA był naprawdę stary, miał biblioteczkę z ogromnymi drzwiami, było w niej pełno filmów ułożonych w porządku alfabetycznym i kilka bardzo wyjątkowych filmów rodzinnych."

 

8. Jej babcia, aktorka Tippi Hendren  zagrała w jednym z najbardziej niebezpiecznych filmów wszechczasów

Kiedy matka Dakoty, Melanie Griffith miała 24 lata zagrała ze swoją mamą, Tippi w filmie Roar, w którym wystąpiły wszystkie znane nam gatunki dzikich zwierząt. Dosyć powiedzieć, że 70 osób z obsady odniosło obrażenia spowodowane właśnie przez zwierzęta. Hendren miała nogę złamaną przez słonia, Griffith potrzebowała operacji oka, Jan de Bont został niemalże oskalpowany przez lwa, a reżyser nabawił się zakażenia.

 

9. Nie lubiła szkoły

"Nienawidziłam szkoły. Podróżowałam tak dużo, kiedy byłam dzieckiem, że nie rozumiałam tego systemu. Czułam się zagubiona, nie wiedziałam co się dzieje. Czułam się jak kosmitka."

 

10. Była buntowniczką

"Miałam chłopaka, z którym całymi dniami zajmowaliśmy się muzyką. Popalaliśmy. Właściwie, to byłam o wiele bardziej zainteresowana tworzeniem graffiti, niż czymkolwiek innym."

 

11. Nie dostała się do sławnej szkoły teatralnej w Nowym Jorku, bo olała przesłuchania

Dowiedziała się, że cztery osoby ze 150 zostaną poproszone o śpiewanie. Pomyślała, że ktoś będzie miał pecha, ale jednocześnie tak się zestresowała, że jej komediowy tekst zupełnie nie wybrzmiał w sposób, który początkowo zakładała, a na koniec, oczywiście... poprosili ją,  żeby coś zaśpiewała. I wtedy zaczęła "z marszu" śpiewać piosenkę Nude zespołu Radiohead, ponieważ ich album niedawno miał premierę. W pewnym momencie przerwali jej i podziękowali za przybycie.

 

12. Nadal nie znosi przesłuchań

Do tego stopnia, że miewa ataki paniki.

 

13. Dorastała ze znanymi rodzicami. Można powiedzieć, że dorastała w blasku fleszy

"Jako dziecko rozumiałam, że moi rodzice są sławni, ale denerwowało mnie, że ludzie nie potrafią uszanować faktu, że chcemy pobyć razem i na przykład zjeść razem obiad w restauracji- ciągle chcieli autografy, albo chociaż uścisnąć im rękę. Teraz prawdopodobnie robili by zdjęcia w mniej lub bardziej dyskretny sposób. To dziwne."

 

14. Uwielbia być aktorką

"Plan filmowy to dla mnie najbardziej komfortowe miejsce, w jakim mogłabym się znaleźć. Zawsze sądziłam, że to będzie to, czym będę się zajmować i nie pomyliłam się."

 

źródło: cosmopolitan.com

l
Reklama

Polecane wideo

"50 twarzy Greya" zdjęcia zza kulis - zdjęcie 1

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama