Reklama
Reklama

Marianna Zydek, gwiazda serialu „Szóstka” – [COSMOwywiad]

Marianna Zydek, gwiazda serialu „Szóstka” – [COSMOwywiad] fot. Instagram @mariannazydek

Katarzyna Lemanowicz

01maja2019

Rozgłos przyniosła jej rola Marity von Krauss w Kamerdynerze, w reżyserii Filipa Bajona.

To absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Urodziła się w Gdańsku. 

Obecnie możemy oglądać ją w serialu „Szóstka”. Produkcja opowiada o losach trzech nieznajomych par połączonych w programie łańcuchowego przeszczepu nerek. Postać grana przez Mariannę to Iza, której narzeczony postanawia oddać nerkę swojej byłej dziewczynie. Na wieść o tym, Iza wpada w histerię i szantażuje chłopaka, a sytuacja w ich związku staje się coraz bardziej napięta.

Marianna odpowiedziała mi na kilka bardzo kobiecych pytań. Zobacz między innymi, kim chciała być, o czym marzyła jak była małą dziewczynką i kto jest jej największą inspiracją...:

Marianna Zydek to...: Ja. Uczę się to „ja” poznawać i rozumieć. Czasem to ciężka praca, czasem zaskakująca przyjemność.

fot. Instagram @mariannazydek/fot. Sonia Szostak

O czym marzyła 10 letnia Marianna? O życiu w pałacach, galopie, wielkiej miłości rodem z Fitzgeralda i nieustannej, ekstremalnej radości. Chyba wyobrażałam sobie wtedy życie jako przejażdżkę na bardzo szybkiej różowej karuzeli z jednorożcami. Czyli tak, jak większość poprawnie rozwijających się 10latek.

Co jest dla Ciebie najważniejsze w życiu? Zbyt trudne pytanie. Często zmieniam na nie odpowiedź. Na dziś: wolność. Od swoich (i cudzych) kompleksów, schematów, lęków, leków, spoglądania w lustro i na wagę, nadmiernej analizy. Wolność jako zdrowe lubienie siebie, które sprawia, że lubisz innych i chcesz działać. 

Silna kobieta według Ciebie to...? Moja przyjaciółka Ewa Janda.

Piękna kobieta, czyli...? Mądra, łagodna i niewymuszona. Taka, co może przeklinać, ale też pięknie posługuje się sztućcami. No i czyta dobre książki. 

Co dla Ciebie oznacza hasło CosmoGirl...? Blondynkę w fioletowym kostiumie na takim tle lecących gwiazdek. 

fot. Instagram @mariannazydek/fot. Sonia Szostak

Grasz w serialu "Szóstka" - powiedz coś więcej na ten temat? Jak dostałaś rolę? Mam wrażenie, że takie rzeczy dzieją się zazwyczaj na zasadzie chemii. Reżyser na castingu mówi Ci uwagi, a Ty podskórnie czujesz, że spotkacie się na planie. 

Kogo grasz w serialu? Gram Izę Barańską. Jej narzeczony oddaje kawałek siebie (w dosłownym sensie) byłej dziewczynie. Nie jest łatwo. 

Czy Twoja bohaterka ma Twoje cechy osobowości? Czy łączy Cię coś z Twoją bohaterką...? Jest impulsywna, potrafi zatracić się w miłości. Posiadam obie cechy, niestety. 

Kto jest dla Ciebie inspiracją...? Dziewczyny. Mądre i fajne, które zdarza mi się spotykać. Z wieloma się przyjaźnię. Nic nie daje mi większego kopa, niż rozmowa z mądrą dziewczyną. Bez ograniczeń wiekowych. 

Twoje artystyczno/zawodowe marzenie...? Zagrać w westernie. Dobrym, amerykańskim westernie. 

Motto życiowe, którym się kierujesz na co dzień...? Hm. Co by tutaj zjeść dobrego? ;) 

Oglądasz serial z Marianną Zydek, "Szóstka"? Jak wrażenia? Jego finałowy odcinek już 5 maja na antenie TVN.

Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama