Reklama
Reklama

Lady Gaga dokonała niemożliwego

Lady Gaga dokonała niemożliwego fot. Getty Images

Katarzyna Lemanowicz

25lutego2019

Jako jedyna w historii! Sprawdź o co chodzi!

Przyznam się szczerze, że Lady Gaga nie była moją ulubioną wokalistką. Najzwyczajniej w świecie jej muzyka, nie trafiała w moje gusta.

Ale… Na początku stycznia, udało mi się obejrzeć film „Narodziny gwiazdy”… Nie chciałam za bardzo wierzyć w opinie, tej totalnej metamorfozy Lady Gagi. Poza tym też dość sceptycznie podchodziłam do filmu, który jest już czwartym z kolei remakiem tej samej historii. Jak ja się myliłam. Od razu, na początku przyznam się szczerze, że uwielbiam romantyczne historie, a jeśli jeszcze dodać do tego świetną muzykę to już pełnia szczęścia.

Lady Gaga, a tak naprawdę Stefani Joanne Angelina Germanotta. Na początku swojej kariery pisała teksty między innymi dla Britney Spears czy Fergie. Z muzyką obcuje „od małego”. W wieku 4 lat uczestniczyła w lekcjach gry na pianinie, a jako 13 latka napisała swoją pierwszą balladę. Solową sławę przyniósł jej dopiero krążek „The Fame”, wydany w 2008 roku z nieśmiertelnym już chyba Poker Face.

W 2011 roku Lady Gaga wydała płytę „Born This Way”, 2013 rok to kolejny album – „Artpop”, w 2014 roku „Cheek to Cheek”, a 2018 rok soundtrack do filmu „Narodziny gwiazdy”. Hit za hitem. Tak naprawdę, każdy kolejny krążek, każdy kolejny singiel promujący płytę okazywał się jeszcze większych hitem od poprzednich.

Od początków swojej kariery solowej, Lady Gaga pobija kolejne rekordy, a w tym roku, dzięki Oscarowi za najlepszą piosenkę – „Shallow” z „Narodziny gwiazdy” – dokonała niemożliwego. Jako jedyna wokalistka na świecie w jednym roku, za ten sam utwór zdobyła wszystkie nagrody, które można zdobyć w branży: Grammy, BAFTA, Złoty Glob i Oscar.

G R A T U L U J E M Y!

Pełną listę laureatów podczas tegorocznego rozdania Oscarów znajdziesz tu.

A tu sprawdź, jak Lady Gaga i Bradley Cooper wykonali Shallow na żywo, podczas ceremonii wręczenia Oscarów.

l
Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama