Reklama
Reklama

Co za wiadomość! Komisja Norweska przyjęła nominację Jurka Owsiaka jako laureata Pokojowej Nagrody Nobla 2019.

Co za wiadomość! Komisja Norweska przyjęła nominację Jurka Owsiaka jako laureata Pokojowej Nagrody Nobla 2019. fot. www.instagram.com/fundacjawosp/

Katarzyna Lemanowicz

15stycznia2019

I choć tytuł zostanie przyznany laureatowi dopiero pod koniec roku, to my już od dzisiaj trzymamy mocno kciuki.

Nie pierwszy raz…

Wniosek o przyznanie nagrody Jerzemu Owsiakowi – mamy nadzieję, że zmieni zdanie i pozostanie szefem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – złożył poseł Ruchu Kukiz’15 Andrzej Kobylarz i Rafał Collins z TVN TURBO – tak podaje portal wp.pl.

Trzeci rok z rzędu kandydatura Jurka Owsiaka zgłaszana jest do tej prestiżowej nagrody. Wcześniej za złożeniem wniosku stała Joanna Schmidt z Nowoczesnej i politolog prof. Adam Grzegorczyk – podaje dalej wp.pl

#MUREMZAOWSIAKIEM

Po tragicznych wydarzeniach podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Jurek Owsiak złożył swoją rezygnację z funkcji prezesa WOŚP.

Od 27 lat, w Polsce, dzięki Jurkowi Owsiakowi, w jedną niedzielę stycznia dzieje się magia. Miliony Polaków jednoczy się i kwestuje w jednym szczytnym celu – pomocy najsłabszym: dzieciom i ludziom starszym. Sprzęt z serduszkiem WOŚP widoczny jest w szpitalach w całej Polsce.

To co się wydarzyło w niedzielę, 13 stycznia 2019 roku, przejdzie do historii z dwóch powodów, kolejny rekord, niewyobrażalna suma pieniędzy zebrana na pomoc dla tych najsłabszych. Drugi powód jest tragiczny i ciężko uwierzyć, że w cywilizowanym kraju taka sytuacja miała miejsce, a mianowicie śmierć prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza.

Po tych wydarzeniach Jurek Owsiak postanowił zrezygnować z funkcji prezesa WOŚP i pomimo zapewnień, że wciąż będzie działał i funkcjonował podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to trudno nam uwierzyć, że nie będzie już porywał tłumów ten zachrypnięty, dobrze wszystkim znany głos.

Jak powiedziała Janina Ochojska: Jurek, nie rezygnuj, bo nie można poddać się hejterom...


Artyści, aktorzy, piosenkarze, celebryci, politycy, i my, redakcja Cosmopolitan i każdy jeden człowiek stoi dziś #MUREMZAOWSIAKIEM!

l
Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama