Reklama
Reklama

Nasza ulubiona modelka ma dziś urodziny! Oto nieco zbyt osobiste życzenia...

Nasza ulubiona modelka ma dziś urodziny! Oto nieco zbyt osobiste życzenia... fot. instagram.com/anja_rubik

Anna Mierzejewska

12czerwca2018

Wszystkiego najlepszego z okazji 34. urodzin!

Pamiętam, że pierwszy raz jej zdjęcie zobaczyłam blisko 15 lat temu na okładce kolorowego czasopisma. To były czasy, gdy prasę traktowałam niemalże na równi z lekką literaturą - szukałam w niej rozrywki, wrażeń wizualnych i inspiracji. Z okładki spoglądała na mnie blondynka ze związanymi włosami i lekko rozchylonymi, zmysłowymi ustami. Piękność! Pamiętam, że już z podpisów dowiedziałam się, że to Anja Rubik - polska modelka, która pobija Nowy Jork. Trudno chyba wyobrazić sobie większą, żywą inspirację dla kilkunastoletniej dziewczyny. Kupiłam ten numer, zabrałam go do domu i mam go do dzisiaj.

 

Negatywne reakcje gwiazd na kampanię edukacyjną Anji Rubik!

 

Anja Rubik to ikona. Po prostu. Nie tylko w naszym kraju, ale i za granicą. Choć ikona wydaje mi się słowem niewystarczającym, ponieważ nie odzwierciedla tego, jaką osobowością jest Rubik i ile tak naprawdę robi dla świata wokół. Dorastałam wraz z nią, zawsze niezmiennie powtarzając, że to Rubik odnosi największe sukcesy za granicą. Przy czym, nie miałam na myśli jedynie modelingu, choć w tym kontekście Anja rzeczywiście odniosła spektakularne sukcesy. 

 

Rubik to także aktywistka, a także autorka głośnej kampanii edukacyjnej #sexedpl, mającej na celu uświadomienie polskiego społeczeństwa w kwestiach seksu. To jednak nie wszystko - teraz Anja zaangażowała się w projekt działający na rzecz ochrony oceanów. Słowem, to piekielnie inteligentna kobieta, która stara się zrobić wszystko, aby poszerzyć świadomość ludzi na całym świecie w ważnych kwestiach społecznych. Wie, że jest wzorem do naśladowania szczególnie dla młodych kobiet (ba! W końcu, byłam jedną z nich), dlatego przedstawia wartości, które szerzyć po prostu trzeba, aby na naszej planecie żyło nam się lepiej i szczęśliwiej. 

 

 

Anju, od całego Cosmopolitan, ale też osobiście ode mnie (niech będzie trochę prywaty, skoro mam ku temu okazję) - zawsze byłaś dla mnie wzorem do naśladowania, i z roku na rok, w miarę jak dorastam, znajduję w twoich działaniach coraz więcej siebie, ale i odkrywam coraz więcej spraw, o które również chcę walczyć. Dlatego dziękuję Ci i życzę jeszcze więcej odwagi, wiary i siły. Bo tylko ci, którzy są dość odważni, by sądzić, że są w stanie zmienić świat, rzeczywiście to robią. 

 

Sto lat!

 

 

 

Reklama

Polecane wideo

Lady Kitty Spencer
 
 ...
Lady Kitty Spencer     fot. Getty Images

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama