Reklama
Reklama

Gości weselnych Harry’ego i Meghan obowiązują naprawdę ABSURDALNE zasady!

Gości weselnych Harry’ego i Meghan obowiązują naprawdę ABSURDALNE zasady! Fot. Getty

Beata Dżumaga

14maja2018

Chyba nie zazdrościmy im zaproszenia

Książę Harry i Meghan Markle wezmą ślub już w najbliższą sobotę! Royal wedding z udziałem młodszego brata księcia Williama oraz pięknej amerykańskiej aktorki będzie miał miejsce 19 maja 2018 roku w kaplicy św. Jerzego na zamku Windsor. Przygotowania do ślubu idą pełną parą!

 

Zobacz także: Przedślubna dieta Meghan Markle! Zdradzamy wszystkie tajniki

 

Państwo młodzi zaprosili na swój ślub ponad 600 gości! Wśród nich będą najważniejsze osobistości w kraju, oczywiście z królową Elżbietą, czyli babcią księcia Harry’ego na czele. W związku z tym wszystkich zaproszonych będzie obowiązywać specjalny, aż 7-stronicowy (!) protokół. Niektóre przepisy są naprawdę dziwne!

 

Oczywiście podczas ślubu i wesela Harry’ego i Meghan korzystanie z telefonów komórkowych będzie absolutnie zakazane. Wszystko w trosce o to, aby do sieci nie wyciekły żadne zdjęcia z uroczystości. W związku z tym goście państwa młodych nie będą też mogli mieć ze sobą aparatów fotograficznych czy kamer. Na ślub nie będzie też można wnieść żadnych dużych torebek.

 

 

Jak czytamy w oficjalnych wytycznych: “Do kaplicy św. Jerzego ani na przyjęcie weselne na zamku Windsor nie można wnosić żadnych prezentów” - podaje serwis Daily Mail. Zamiast tradycyjnych weselnych podarunków książę Harry i Meghan Markle zażyczyli sobie, aby ich goście wpłacali datki na rzecz organizacji charytatywnych.

 

Jeśli chodzi o dress code, mężczyźni mogą założyć mundur, męski żakiet (nie mylić z frakiem ani surdutem!) albo garnitur. Panie powinny założyć sukienki i obowiązkowo muszą mieć kapelusze. Co ciekawe, goście weselni nie mogą mieć na sobie żadnych medali, ani… mieczy.

 

 

A post shared by Kensington Palace (@kensingtonroyal) on Feb 13, 2018 at 10:35am PST

  

Oczywiście wszyscy goście będą musieli odpowiednio zachować się wobec najważniejszej osoby na ślubie (nie licząc, rzecz jasna, samych nowożeńców), czyli królowej Elżbiety. Będą musieli ukłonić się przed monarchinią albo dygnąć. Przy pierwszym spotkaniu powinni tytułować ją per Wasza Królewska Mość, ale potem mogą mówić po prostu “Pani” . Co ważne, nikt nie powinien sam podchodzić ani odzywać się do królowej. To ona musi jako pierwsza nawiązać kontakt.

 

Po ślubie w kaplicy św. Jerzego na przyjęcie weselne w rezydencji Frogmore House uda się tylko 200 gości.

 

 

A post shared by Kensington Palace (@kensingtonroyal) on Jan 18, 2018 at 11:22am PST

 

Będziesz oglądać royal wedding księcia Harry’ego i Meghan Markle?

 

Reklama
Reklama

Polecane wideo

Serio - po prostu im tego nie mówci...
Serio - po prostu im tego nie mówcie!   Wszystkie zdjęcia: iStock

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama