Reklama
Reklama

Katy Perry toczyła spór z zakonnicą. Siostra zmarła na sali sądowej!

Katy Perry toczyła spór z zakonnicą. Siostra zmarła na sali sądowej! Fot. Getty

Beata Dżumaga

12marca2018

Jej ostatnie słowa do Katy brzmiały: “Proszę, przestań”

Katy Perry w ciągu ostatnich paru dni stała się głównym obiektem zainteresowania amerykańskich i światowych mediów. Nie chodzi jednak o jej twórczość artystyczną czy plotki o tym, że znów zeszła się z byłym partnerem, Orlando Bloomem. Katy trafiła na pierwsze strony gazet ze względu na proces sądowy, który toczyła z 89-letnią zakonnicą.

 

Zobacz także: Katy Perry i Orlando Bloom znów są razem?!

 

Nieoczekiwanie sprawa zyskała swój tragiczny finał - siostra Catherine Rose Holzman z zakonu Serca Błogosławionej Marii Dziewicy, która procesowała się z Katy Perry, zmarła na sali sądowej! Chwilę przed rozpoczęciem rozprawy zrozpaczona zakonnica błagała piosenkarkę, aby zaprzestała swoich działań.

 

O co chodziło w tym procesie? Poszło o nieruchomość należącą do zakonu, którą w 2015 roku chciała kupić Katy Perry. Władze archidiecezji chciały odsprzedać budynek piosenkarce, jednak do transakcji nie doszło, ponieważ siostra siostra Catherine Rose Holzman wraz z siostrą Ritą Callanan za plecami hierarchów sprzedały nieruchomość wraz z działką w Los Feliz miejscowej projektantce i restauratorce, Dianie Hollister. Na wieść o tym archidiecezja i Katy Perry skierowały sprawę do sądu.

 

 

Dlaczego siostry nie chciały, aby ich dawna posiadłość trafiła w ręce piosenkarki? Jak tłumaczyły, wizerunek Perry jest zbyt kontrowersyjny i śpiewa prowokujące piosenki, takie jak „I Kissed a Girl” czy „Ur So Gay”. „[Siostra Catherine Rose Holzman] wspólnie z siostrą Ritą Callanan walczyły w sądzie z piosenkarką nie chcąc, by dawny budynek ich zakonu w mieście Los Feliz trafił w ręce artystki. Uważały, że nie jest tego godna” - podaje BBC.

 

Według stacji wizyta, którą Katy Perry złożyła zakonnicom nie przyniosła oczekiwanych skutków. Piosenkarce nie udało się zjednać sobie sióstr – nie pomogło pokazanie tatuażu z Jezusem ani zaśpiewanie kościelnego hymnu.

 

 

A post shared by Casey Armer (@reclaimyourlives) on Mar 11, 2018 at 7:38pm PDT

 

Według prawników zakonnice nie miały prawa do sprzedaży nieruchomości, a Katy Perry oraz archidiecezja miały dostać odszkodowanie. Przed wejściem na salę sądową siostra Holzman w rozmowie z dziennikarzami mówiła: „Katy Perry swoim działaniem nie robi nikomu nic dobrego i sprawia ból wielu osobom. Proszę, przestań” - powiedziała do piosenkarki. Chwilę później, już podczas rozprawy, siostra nagle upadła i zmarła. Póki co nie podano przyczyny jej śmierci.

 

 

 

 

Reklama
Reklama

Polecane wideo

Według naukowców to właśnie osoby o...
Według naukowców to właśnie osoby o tych cechach mają największy problem z tym, aby dochować partnerowi wierności!   Wszystkie zdjęcia: iStock

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama