Reklama
Reklama

Oto mega nielogiczna scena z „Titanica” - film mógł mieć inne zakończenie?

Oto mega nielogiczna scena z „Titanica” - film mógł mieć inne zakończenie? Fot. Getty

Ada Rusin

09października2017

Zauważyłaś tę nieścisłość w filmie?

Jeśli tak jak my mocno przeżywasz scenę, w której Rose leży na drzwiach, a Jack jest zanurzony w lodowatej wodzie to na pewno wielokrotnie zastanawiałaś się, dlaczego nie dołączył do swojej ukochanej. Przecież tam było dla niego miejsce! Na pewno by się zmieścił!

Zobacz także: Kate Winslet ZNISZCZYŁA nasze wyobrażenie o „Titanicu”!

Neil DeGrasse Tyson, amerykański astrofizyk, wielokrotnie wytykał, że scena ta jest bardzo nielogiczna. A teraz wskazał kolejną ogromną wpadkę scenarzystów.

Według niego od lat zadajemy sobie złe pytanie. Wcale nie chodzi o to, czy Jack zmieściłby się na drzwiach czy nie. Bardziej zasadne jest zastanowienie się nad tym, dlaczego poddał się po jednej próbie – w końcu gra toczyła się o naprawdę dużą stawkę, jego życie.  

Przypomnijmy sobie tę wzruszającą scenę sprzed 20 lat

 

 

„Bez względu na to, czy by mu się udało czy nie, na pewno spróbowałby więcej niż raz. A on spróbował raz - „Och, nie udało mi się. Zamarznę na śmierć w tej wodzie”. Nie, po prostu nie!” – zauważa Neil.

“Instynkt przetrwania jest o wiele silniejszy niż to co zaprezentowano w filmie, zwłaszcza w takim człowieku jak Jack. Ma w sobie wolę przetrwania. Radzi sobie w każdej sytuacji. Gdyby grał go Matt Damon z „Marsjanina” to zbudowałby silnik zaburtowy i uratowałby wszystkich”.

Gdy się nad tym zastanowimy to rzeczywiście, zakończenie filmu mogło być zupełnie inne – Jack i Rose mogli żyć długo i szczęśliwie. Niestety, Jack nawet nie próbował się uratować, tylko poddał niemal od razu.

Co sądzisz o takim alternatywnym zakończeniu? Byłoby lepsze niż to, które zaprezentowali nam twórcy filmu?

Zobacz także: Tak wyglądają gwiazdy „Titanica” po 20 latach!

 

Reklama
Reklama

Polecane wideo

Jakby wyglądali?
Jakby wyglądali?

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama