Reklama
Reklama

Dlaczego książę William nie nosi obrączki?

Dlaczego książę William nie nosi obrączki? Fot. Getty

Beata Dżumaga

17lipca2017

Czy to oznaka kryzysu?

Królewska biżuteria od zawsze stanowi przedmiot zainteresowania światowych mediów. Za najsłynniejszy uchodzi szafirowy pierścionek zaręczynowy, który książę William podarował Kate Middleton, a który wcześniej należał do księżnej Diany.

 

Kate Middleton, tytułowana teraz jako księżna Cambridge, do dziś nosi pierścionek z 18-karatowym szafirem obok ślubnej obrączki. Ale od dnia ślubu na dłoni księcia Williama nie widnieje żadna ślubna biżuteria. Co to oznacza dla małżeństwa Kate i Williama?

 

Od paru miesięcy w mediach krążą informacje o kryzysie w związku książęcej pary. Ostatnio spekuluje się, że Kate i William są w trakcie terapii małżeńskiej. Czy brak obrączki na palcu Williama potwierdza te doniesienia?

 

Obrączka a etykieta

 

Okazuje się, że kryje się za tym bardzo logiczny powód. Wszystko przez dworską etykietę i tradycje pielęgnowane w brytyjskiej rodzinie królewskiej. Etykieta bardzo długo zabraniała mężczyznom w rodzinie królewskiej noszenia jakiejkolwiek biżuterii poza zegarkami i sygnetami z herbami rodowymi. Zakaz zlikwidowano dopiero w trakcie II wojny światowej, kiedy obrączkę zaczęto traktować jako „przypominajkę” o rodzinie dla mężczyzn walczących na froncie.

 

Ale w brytyjskiej rodzinie królewskiej zwyczaj noszenia ślubnej biżuterii nigdy się nie przyjął. Wprawdzie książę Karol ją nosi, ale reszta brytyjskiego dworu, w tym również książę William, poprzestaje na rodowym sygnecie.


Co więcej, William nigdy nie zamierzał mieć obrączki. Taką decyzję podjął przed ślubem. 
"Jest to związane z osobistą decyzją księcia Williama. Para przedyskutowała i ustaliła to wcześniej. Książę zdecydował, że nie będzie nosił obrączki" – takie oświadczenie wydał pałac Buckingham na krótko przed royal wedding.

 

Jeśli oglądałyście transmisję z ceremonii zaślubin pary w opactwie Westminsterskim na pewno zauważyłyście, że nowożeńcy nie wymienili się obrączkami. Tylko William włożył na dłoń Kate obrączkę. Sam pozostał przy rodzinnym sygnecie.

 

Tajemnica rozwiązana! ;)

 

 

Reklama
Reklama

Polecane wideo

Gwarantujemy, że nie wiedziałaś o w...
Gwarantujemy, że nie wiedziałaś o wszystkich! Fot. Getty

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama