Reklama
Reklama

Nowy album Katy Perry okazał się niewypałem?

Nowy album Katy Perry okazał się niewypałem? fot. Getty

Aleksandra Małecka

13czerwca2017

Gdzie popełniła błąd?

Katy Perry jest jedną z największych gwiazd popu w Ameryce i nieważne ile błędów popełni, wciąż nią pozostanie. Mimo to, jej najnowszy album Witness ma problemy, nie ze względu na zawartość, ale ze względów promocyjnych. Sprzedaż idzie dobrze- Billboard przewiduje, że niedługo zadebiutuje na pierwszym miejscu- ale to wciąż nie znaczy, że album osiągnie sukces. Problemem jest to, w jaki sposób Katy promuje swój album.

 

#1 Niekończący się konflikt z Taylor Swift.

Katy Perry poświęca temu tematowi zbyt dużo czasu i energii, które powinna spożytkować na promowaniu nowego albumu. Większość nagłówków w prasie i online dotyczy teraz kłótni Katy z Taylor Swift, niż nowego albumu. Poza tym, to już zaczyna być męczące. Czy ktoś ma jeszcze ochotę o tym czytać? Chyba tylko najwięksi fani Katy. Większość odbiorców jest poirytowana tym tematem, a poirytowani ludzie nie są chętni na zakup nowego albumu.

 

fot. Getty

 

#2 Obietnica politycznego contentu, która nigdy nie została spełniona.

Kiedy Katy pojawiła się na Grammy nosząc opaskę z napisem PERSIST (nie ustępować/trwać), zapowiedziała, że jej nowy album będzie mieć polityczno-społeczny wydźwięk. Sceptycy twierdzili, że to ruch “pod publikę”, ponieważ Amerykanie, zwłaszcza młodzi, wykazują coraz większe zainteresowanie polityką i publicznymi protestami. Okazało się, że po singlu ,,Chained to the Rhythm”, który mimo wszystko można uznać za piosenkę o politycznym wydźwięku, reszta singli kompletnie odbiega od tematu polityki. ,,Bon Appetit” jest jedną wielką metaforą seksu, a ,,Swish Swish” uważany jest za diss na Taylor Swift. Reszta piosenek z albumu Witness dotyczy bardziej miłości i zerwania, niż problemów politycznych.

 

#3 Brak dobrego singla.

Katy Perry znana jest z wydawania mocnych singli, które od razu podbijają listy przebojów. Pięć singli z albumu Teenage Dream zostało numerem jeden na Billboard Hot 100, co stawia sam album na drugim miejscu, tuż za Bad Michaela Jacksona, w ilości singli, które osiągnęły pierwsze miejsce na liście przebojów. Z albumu Prism pierwsze miejsce zdobyły dwa single. Witness, w porównaniu do poprzedników, radzi sobie dużo gorzej. ,,Chained to the Rhythm" wylądowało na 4 miejscu, ,,Bon Appetit" na 59, a najnowszy ,,Swish Swish" zdobył 46 miejsce. 

 

fot. Getty

 

#4 Ciągłe kontrowersje.

Katy ma bujną przeszłość, jeśli chodzi o wywoływanie skandali. Wiele z nich dotyczyło jej stylizacji (pamiętacie, kiedy przebrała się za gejszę?), albo klipu “This Is How We Do”. Zdaje się, że wokalistka nie uczy się na błędach. Tylko w trakcie okresu promowania nowego albumu porównała swoją dawną fryzurę do emerytury Baracka Obamy, a występ w Saturday Night Live zaszokował widzów, kiedy na scenie pojawiły się zatrudnione przez nią drag queens. 

 

#5 Ten dziwny weekendowy live stream.

Przez cały ostatni weekend mogliśmy oglądać Katy przez 24 godziny na dobę na youtube’owym live-streamie. Nawet podczas snu! Na streamie pokazane były między innymi jej sesje z terapeutą, masaż, ranking najlepszych i najgorszych chłopaków oraz gotowanie z Gordonem Ramsayem. Ile Katy jesteś w stanie znieść?

 

fot. Getty

 

#6 W porównaniu do reszty jej twórczości, Witness nie jest aż tak dobrym albumem.

Jak każdy człowiek, Katy ma swoje wady, ale każdy z nas jest przekonany, że ona naprawdę jest w stanie stworzyć dobry album. Nawet dla osób, które na co dzień jej nie słuchają. Teenage Dream miało tyle dobrych numerów, że jesteśmy pewni, że wciąż znajdują się na twojej playliście. Witness jest na zupełnie innym poziomie, dużo niższym. Brakuje chwytliwych piosenek, które zostają w głowie na długo po przesłuchaniu oraz mocnych singli, które poradziłyby sobie z podbiciem list przebojów.

 

 

źródło: cosmopolitan.com

 

 

Reklama
Reklama

Polecane wideo

Czy w życiu najmłodszej Kardashiank...
Czy w życiu najmłodszej Kardashianki rządzi zasada: im mniej, tym lepiej? Fot. www.instagram.com/kyliejenner/

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama