Reklama
Reklama

Zobacz, co mówi o tobie twoje selfie?

Zobacz, co mówi o tobie twoje selfie? Zobacz, co mówi o tobie twoje selfie?/ fot. Thinkstock

Marysia Widawska

24maja2016

Nie wytrzymasz dnia bez zrobienia sobie fotki?

Też uwielbiasz selfie? Jesteś niczym druga Kim Kardashian i nie wytrzymasz dnia bez zrobienia sobie fotki? Selfie przy śniadaniu, w drodze do pracy lub szkoły, selfie z kumpelą na lunchu, selfie na imprezie, selfie na randce... właściwie można by powiedzieć, że nie robisz nic innego poza robieniem sobie zdjęć ;). A może... oglądasz zdjęcia na Instagramie i, co jakiś czas próbujesz zrobić sobie selfie, ale nie wychodzi, więc na twoim koncie jest ich tylko kilka? A może w ogóle nie przepadasz za robieniem sobie zdjęć i wolisz, żeby ktoś fotografował ciebie?

 

Zobacz także: Czy facet, którego poznałaś kocha tylko siebie?

 

Naukowcy z University of Toronto postanowili sprawdzić, co myślą o sobie fani "samojebek" oraz, jak ich zdjęcia odbierają inni ludzie. Do swojego badania uczeni zaprosili 198 ochotników złożonych ze swoich studentów. Połowa z nich należała do grupy, która ciągle robił sobie selfie, a druga od czasu do czasu. Naukowcy poprosili wszystkich studentów o zrobienie sobie selfie. Następnie, każdemu zrobił zdjęcie ktoś inny.

Po zrobieniu zdjęć poproszono o ocenę atrakcyjności oraz tego, czy osoba na zdjęciu wzbudziłaby sympatię oceniającego, gdyby wrzuciła zdjęcie do mediów społecznościowych. Zdjęcia oceniło także 178 niezależnych obserwatorów.

Co się okazało?

Wszyscy uczestnicy badania stwierdzili, że bardziej atrakcyjnie i sympatycznie wyglądają osoby na zdjęciach, które zrobiły sobie same. Co ciekawe, znacznie wyżej oceniały siebie osoby, które na co dzień robią sobie dużo selfie. Z kolei niezależni obserwatorzy uznali te osoby za przejawiające skłonności narcystyczne. 

Zobacz także: 9 błędów, które popełnia twój facet, kiedy robi ci zdjęcie

 

 

 

 

źródło: wiedzoholik.pl

Reklama
Reklama

Polecane wideo

Tylko nam Basia Richard przygotował...
Tylko nam Basia Richard przygotowała swoje zestawienie TOP 5 stylizacji gwiazd z festiwalu w Cannes. Poznaj je i sama oceń! :)

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama