Reklama
Reklama

W Święta lubimy dawać :)

W Święta lubimy dawać :) W Święta lubimy dawać :)/fot. Thinkstock

I to bardzo!

W grudniu jak w żadnym innym miesiącu odczuwamy potrzebę pomagania. Coraz więcej osób poza gwiazdkowymi upominkami dla rodziny i przyjaciół szuka okazji, by wesprzeć ważny cel charytatywny. Jak jeszcze zmieniamy się na Święta?

 

Lubimy Święta i… prezenty

 

Wbrew narzekaniom na dość szybko pojawiające się dekoracje bożonarodzeniowe w galeriach handlowych okazuje się, że w rzeczywistości bardzo lubimy kolorowe iluminacje. Dekoracje świąteczne z reguły towarzyszą nam też w grudniowej aranżacji domu. Prawie 90% z nas nie wyobraża sobie Świąt Bożego Narodzenia bez prezentów. Pod choinką najczęściej lądują książki, kosmetyki i słodycze. Z roku na rok zwiększa się liczba osób, które wymarzonego upominku szukają w sieci. Według najnowszych statystyk na zakupy online decyduje się 50% Polaków. Magia Świąt wpływa też na nasze nastroje i zachowania. W grudniu odczuwamy szczególnie silną potrzebę spełniania dobrych uczynków dla nieznajomych.

 

Jak pomagamy najczęściej?

Skłonność do filantropii zwiększa się w tym czasie średnio o 13% (w skali całego roku). Na wsparcie konkretnego celu o charakterze społecznym decyduje się 73% z nas. Bezinteresowna pomoc jest skierowana przede wszystkim do najmłodszych. Dzieciom przekazujemy konkretne dobra materialne jak odzież czy zabawki. Co ósmy Polak decyduje się pomóc osobom starszym. Spory odsetek wspiera z kolei działalność organizacji na rzecz zwierząt lub pobliskie schronisko dla czworonogów. Z ogólnopolskich akcji charytatywnych, jakie są przeprowadzane w tym czasie, nasze fundusze, a zarazem pomoc wędrują głównie do puszek Caritas i WOŚP.

 

 

Każdego stać na pomaganie nie tylko od Święta

Mając na uwadze naszą świąteczną metamorfozę w bezinteresowny typ społecznika, ciekawy wydaje się fakt, że aż 67% Polaków nie udziela się społecznie na co dzień. Dlaczego? Twierdzimy, że brakuje ku temu okazji lub nikt nas o żadną pomoc nigdy nie poprosił. Najbardziej dostępne formy wsparcia potrzebującym nie tylko od święta czekają na nas w Internecie. W trakcie surfowania w sieci można np. kliknąć w charytatywny link lub przekazać darowiznę online. Szansę wspierania wybranych celów społecznych przy okazji zakupów online stwarza serwis FaniMani.pl. Za jego pośrednictwem bez wychodzenia z domu możemy za darmo przekazać procent wartości zakupów na rzecz wybranej organizacji.

 

 

 

źródło: mat. prasowe

 

Reklama
Reklama

Polecane wideo

Jeśli, jak my, uwielbiasz święta, n...
Jeśli, jak my, uwielbiasz święta, na pewno nie obrazisz się za te kilka zdjęć z inspiracjami od IKEI ;)

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama