Reklama
Reklama

Pectus śpiewają o... kobietach, dla kobiet i z kobietami

Pectus śpiewają o... kobietach, dla kobiet i z kobietami Płyta Pectus już w sprzedaży

Dominika Czech

18listopada2015

Nowa płyta zespołu jest naprawdę świetna!

Od kilku dni można kupić w sklepach najnowszą płytę zespołu Pectus - "Kobiety". Krążkiem tym zespół świętuje swoje dziesięciolecie pracy artystycznej. Jak możemy przeczytać w komunikacie: 

Ile kobiet, tyle historii… i jak to wszystko opowiedzieć? Zespół Pectus znalazł sposób na swojej jubileuszowej – to już 10 lat na scenie! – płycie zatytułowanej po prostu „Kobiety”. Zaprosił do współpracy najwybitniejsze polskie wokalistki, przedstawicielki różnych pokoleń i wielu nurtów muzycznych, by w duetach z Tomaszem Szczepanikiem, liderem formacji, wyśpiewały pochwałę żeńskiego pierwiastka ludzkiej natury i jednocześnie dały świadectwo naszym trudnym czasom. 

Zespół zabiera nas w kipiącą energią, swingującą wycieczkę po Nowym Jorku z Urszulą Dudziak w roli przewodniczki, w dialogu z Marylą Rodowicz snuje opowieść o ciemnych stronach życia, które staje się balem, z Ireną Santor wirujemy w szlachetnym walcu, a Basia Trzetrzelewska szepce nam do ucha słodko-gorzkie słowa pożegnania. Są też utwory autentycznie przejmujące, jak lament Kayah nad kobietami, które padają ofiarą wojennych gwałtów, powalająca brutalną prostotą skarga Grażyny Łobaszewskiej, ujmującej się za ofiarami przemocy domowej, czy rozmowa nad szpitalnym łóżkiem, w której miłość jest silniejsza od śpiączki, gdzie Szczepanikowi partneruje Monika Kuszyńska. Są też utwory nieco lżejsze, ale równie prawdziwe i fascynujące, zaśpiewane z Patrycją Markowską, Urszulą i Anią Wyszkoni…

Od wieków sen z powiek filozofów i poetów spędza pytanie: „Czy można zrozumieć kobietę?” Wszystko wskazuje na to, że Pectus znalazł na nie pięknie brzmiącą odpowiedź. 

Album otwiera duet z Urszulą Dudziak "Nowy Jork, jazz i styl", który ma w sobie nutę optymizmu,. W zupełnie innym stylu zaśpiewały inne zaproszone do projektu gwiazdy:

 

• Maryla Rodowicz

• Irena Santor

• Kayah

• Basia Trzetrzelewska

• Urszula

• Ania Wyszkoni

• Patrycja Markowska

• Monika Kuszyńska

• Grażyna Łobaszewska

 

Posłuchaj duetu z Urszulą Dudziak:

 

 

 

My nie możemy przestać słuchać tego kawałka, bo w taką pogodę naprawdę poprawia humor!

 

 
Reklama
Reklama

Polecane wideo

Jak ci się podoba styl piosenkarki?...
Jak ci się podoba styl piosenkarki?/fot.kapif.pl

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama