Reklama
Reklama

Chcesz zostać gwiazdą YouTube'a?

Chcesz zostać gwiazdą YouTube'a? Kanał na YouTube to nie tylko świetna zabawa, to także ciężka praca./ fot. Thinkstock

Kasia Lackowska

20października2015

Mamy dla ciebie kilka wskazówek!

1. Twórz dla siebie, nie dla fanów, czy sławy

YouTube to platforma, na której możesz dzielić się z ludźmi swoją pasją. Jeśli nie możesz przestać śpiewać, nagrywaj covery piosenek, albo twórz własne utwory. Uwielbiasz makijaż? Kanał urodowy to coś dla ciebie! Internet jest wdzięcznym medium, bo wszystko przyjmie i tylko od ciebie zależy o czym będą opowiadać twoje materiały.

 

2. Bądź systematyczna

Jeśli filmy na twoim kanale nie będą pojawiały się regularnie ludzie szybko się znudzą i zapomną o tobie. Im więcej masz subskrybentów tym więcej filmów powinnaś tworzyć. Zrób sobie plan i nagrywaj przynajmniej jeden materiał tygodniowo. Niezależnie od tego, czy pracujesz zawodowo, czy jeszcze się uczysz- systematyczność na kanale musi być twoim priorytetem.

 

 3. Odpowiadaj na pozytywne komentarze, ignoruj negatywne i kasuj obraźliwe

Pokaż ludziom, którzy doceniają to, co robisz, że ci na nich zależy- w taki właśnie sposób zdobywa się fanów. Musisz znaleźć czas na odpowiadanie na komentarze- to część youtube'owej "pracy". Jeśli chodzi o hejterów- najłatwiej będzie ich zignorować, bo tylko uwaga, którą się im poświęca napędza ich do dalszego działania. Prawda jest taka, że nie dasz rady dogodzić, więc nie trać energii na próbowanie. Co do obraźliwych komentarzy- kasuj je i nie poświęcaj im uwagi.

 

4. Nie istnieje kurs YouTube'a

Wpisanie w Google hasła "jak edytować filmy?" to jest jakiś początek, ale prawda jest taka, że uczyć się będziesz głównie metodą prób i błędów. Edytowanie zajmuje dużo czasu, ale prawda jest taka, że warto poświęcić na to każdą chwilę, żeby osiągnąć zadowalający efekt.

 

5. Utrzymuj bliski kontakt z fanami: oni lubią cię za to, kim jesteś

Pamiętaj, że w relacjach z fanami liczy się przede wszystkim szczerość. Jeśli będziesz próbowała udawać kogoś, kim nie jesteś, to oni szybko to wyłapią i raczej nie przysporzy ci to popularności. O wiele lepiej dla ciebie, jeśli jesteś cyniczna i nieco dziwna, niż gdybyś próbowała to ukrywać.

 

6. Sprawdź, jakich treści ludzie szukają na YouTube i staraj się odpowiedzieć na to zapotrzebowanie

Jeśli najnowsza piosenka zespołu One Direction święci właśnie triumfy w sieci, to nagraj jej cover, być może trafisz do kogoś, komu spodoba się twoje wykonanie. Masz kanał beauty? Sprawdź nowinki w branży i postaraj się nagrać o tym materiał- z pewnością będzie cieszył się o wiele większym zainteresowaniem, niż kolejne wideo o kremie, który wszedł do sprzedaży rok temu.

 

7. Współpracuj z innymi YouTuberami

To najlepszy sposób, żeby wypromować swój kanał i trafić do większej liczby odbiorców. Dzięki gościnnym występom na innych kanałach masz szansę powiększyć swoje grono subskrybentów.

 

8. Jeśli chcesz wrzucać na YouTube muzykę, musisz za to zapłacić

Covery piosenek to nie są specjalnie dochodowe filmy, bo najczęściej trzeba zapłacić oryginalnym twórcom ich tantiemy, co koniec końców sprawia, że zysk z takich nagrań, o ile w ogóle można o takim mówić, jest minimalny.

 

9. Filmy sponsorowane to nic złego

Jeśli od czasu do czasu skorzystasz z propozycji współpracy wysuniętej przez jakąś firmę kosmetyczną to z pewnością nikt nie będzie miał ci tego za złe. Uważaj tylko, żeby nie okazało się, że większość treści, które umieszczasz w sieci to materiały, za które jakaś marka ci zapłaciła.

 

10. Nie ma złotej rady, co zrobić, żeby nagle osiągnąć wyświetlenia na poziomie 1 miliona

Sekretem jest ciężka praca, nieustanne podnoszenie jakości filmów i systematyczność- to jedyny klucz do "sukcesu" w internecie.

 

źródło: cosmopolitan.com

l
Reklama

Polecane wideo

Fashionelka
Fashionelka

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama