Reklama
Reklama

Spędź weekend w stylu COSMO

Spędź weekend w stylu COSMO fot. istock.com

Katarzyna Lemanowicz

11października2018

Zrób wszystko to, co doda energii i siły na kolejny tydzień.

Jaki ty masz plan na najbliższy weekend? Kino, teatr, romantyczna kolacja, czy błogie lenistwo? Jeśli nie masz pomysłu, skorzystaj z naszej podpowiedzi i już dzisiaj zaplanuj swój CosmoWeekend! Gwarantujemy dobrą zabawę.

PIĄTEK

Mieszkasz w Warszawie, lub planujesz wizytę w stolicy? Nadchodzący weekend to jedyna okazja by… pożegnać się z Nocnym Marketem, z peronami pełnymi street food’u. Po 3 przepysznych latach Nocny Market kończy nie tylko kolejny sezon ale też opuszcza stację Warszawa Główna.

fot. Materiały prasowe

Nocny Market to kuchnie całego świata, punkty miejskich usług, wystawy sztuki. To pierwsza tego typu inicjatywa, która tchnęła ducha w uśpione perony dworca Warszawa Główna. Przez cały weekend dostępni będą najlepsi wystawcy street food’owi, stanowiska tatuatorskie, Barber shopy, strefa lifestyle, strefa muzyczna, czy solidnie zaopatrzone bary;).

Pełna lista wystawców dostępna jest tu: https://www.facebook.com/events/250148479033969/

fot. Materiały prasowe

SOBOTA

Co powiesz na odrobinę ruchu? Kilka długości na basenie zakończone sesją w saunie, a może relaksujący masaż. Dla nieustraszonych polecam masaż tajski w najlepszym punkcie w mieście Thai Sun. Jeśli wolisz spokojniejszą formą, w ofercie znajdziesz też relaksujący masaż całego ciała z olejkami aromatycznymi – wypróbowałam – nigdzie i nikt nie masuje tak dobrze!

fot. Materiały prasowe

Wieczór zakończ na spokojnie ze znajomymi, lampką pysznego wina i… planszówkami. Polecam SuperFarmer, nieśmiertelne Monopoly, czy nową wersję Scrabble – Towers.

SuperFarmer – dasz wiarę, że ta gra powstała w Warszawie w 1943 roku? Pierwotnie nosiła nazwę „Hodowla zwierzątek”. Jej autorem jest profesor Karol Borsuk – wybitny matematyk. Stworzenie tej gry to pomysł na ratowanie budżetu domowego w czasie wojny. Cały zestaw do „Hodowli zwierzątek” przygotowała żona profesora, Zofia Borsukowa, a autorką rysunków pani Janina Śliwicka. Gra zyskała natychmiastowo ogromną popularność, najpierw wśród członków rodziny, znajomych ale też nieznajomych. W 1997 roku z inicjatywy Zofii Borsukowej i w 15 rocznicę śmierci profesora Karola Borsuka „Hodowla zwierzątek” została wydana pod nazwą SuperFarmer. Gra nie tylko bawi dzieci ale też dorosłych. To świetna zabawa dla całej rodziny! POLECAM!

Monopoly – kiedyś jedna wersja, dzisiaj doczekała się wielu edycji, zarówno dla najmłodszych jak i dla tych trochę starszych. Gra Monopoly została wprowadzona do sprzedaży ponad 80 lat temu. Czy wiesz, że do dziś sprzedano ponad 275 milinów pudełek tej gry? Liczenie pieniędzy, kupowanie nieruchomości jest zawsze bardzo przyjemne ;).


fot. Materiały prasowe

Scrabble Towers, zasady tej wersji są bardzo proste. Za pomocą płytek z literami gracze układają słowa, im dłuższe tym lepiej. Jednak zamiast dużej planszy, do dyspozycji jest mała podstawka na której ułożone są płytki z literami. Gracze układają słowa korzystając tylko z dziewięciu liter widocznych na podstawce. Scrabble Towers wymaga strategicznego myślenia i dużej wyobraźni, ponieważ litery muszą się stykać ze sobą w pionie, w poziomie lub na ukos. Każdy gracz zbiera wykorzystane przez siebie litery i rozpoczyna budowę własnej wieży. To jednak nie wszystko, bo podczas gry można zbierać bonusowe płytki, dzięki którym budowana wieża może być jeszcze wyższa, a szansa na wygraną znacznie wzrosnąć! Rozgrywka kończy się gdy żaden z graczy nie jest już w stanie ułożyć żadnego słowa a zwycięża ten, którego wieża jest najwyższa!  


fot. Materiały prasowe

NIEDZIELA

Zdecydowanie pyszny obiad i kino. Widziałaś już fantastycznego, męskiego, jedynego w swoim rodzaju Toma Hardy’ego w Marvel’owskim hicie VENOM? Jeśli nie to koniecznie nadrób zaległości. Venom, obcy symbiont wchodzi w ciało i osobowość Eddiego Brocka (Tom Hardy). Jako dziennikarz, Eddie jest dziennikarzem i próbuje wyjaśnić i zdemaskować niecne działania firmy prowadzonej przez pewnego naukowca Carltona Drake’a. Lata praca, obsesja nad wyjaśnieniem sprawy zniszczyła życie zawodowe i prywatne Eddiego. Kiedy jeden z eksperymentów Drake’a, obcy Venom, scala się z ciałem Brocka, ten otrzymuje nagle supermoce i zdolność robienia dosłowniego wszystkiego czego tylko zechce. Najnowsze dzieło Marvel’a jest mroczne i nieprzewidywalne. Polecam!

Wolisz coś lżejszego, a może zaplanowałaś po południe z przyjaciółką? Wybierz polską komedię romantyczną Serce nie sługa. To zabawny film o poszukiwaniu miłości, o spojrzeniu na związek, odpowiada na pytanie czy miłość może zrodzić się z przyjaźni i czy faktycznie jest w stanie przetrwać wszystko!   

 Miłego weekendu!

l
Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama