Reklama
Reklama

Będzie pierwszy polski serial dla Netflixa!

Będzie pierwszy polski serial dla Netflixa! Fot. YouTube @Netflix

Beata Dżumaga

13września2017

Za sterami wybitna polska reżyserka.

Netflix właśnie zapowiedział, że pracuje nad pierwszym oryginalnym serialem w języku polskim. Za produkcję będzie odpowiadać jedna z najwybitniejszych i najbardziej rozpoznawalnych polskich reżyserek, czyli Agnieszka Holland. Drugą reżyserką będzie Kasia Adamik, córka Holland.

 

Zobacz także: Na te nowości Netflixa czekamy z niecierpliwością!

 

Pierwszy polski serial dla Netflixa będzie kręcony w różnych częściach Polski. Jak informują przedstawiciele firmy, serial kontynuuje wspaniałą tradycję zimnowojennych thrillerów szpiegowskich i prezentuje alternatywną historię świata, w którym żelazna kurtyna nigdy nie upadła.

 

Produkcja ma opowiadać historię studenta prawa i oficera śledczego, którzy odkrywają spisek pozwalający utrzymać żelazną kurtynę i represyjne państwo policyjne w Polsce. Intryga odkryta przez bohaterów może wzniecić rewolucję, a rządzący nie cofną się przed niczym, żeby zachować ją w tajemnicy.

 

Serial ma liczyć sobie 8 odcinków, a jego światowa premiera w serwisie Netflix jest planowana na rok 2018. Zdjęcia powstaną w różnych regionach Polski.

 

 

Pomysłodawcą, twórcą i autorem scenariusza serialu jest Joshua Long. Za produkcję odpowiadać będą firmy The Kennedy/Marshall Company i The House Media Company. Producentami wykonawczymi serialu zostaną Frank Marshall ("Jurrasic World", "Jason Bourne") i Robert Zotnowski ("House of Cards") ze studia produkcyjnego The Kennedy/Marshall Company, a także polski producent Andrzej Besztak (House Media) oraz Joshua Long, Maciej Musiał i Agnieszka Holland.

  

W przeszłości Agnieszka Holland współpracowała już z serwisem Netflix - wyreżyserowała kilka odcinków serialu House of Cards. „Bardzo się cieszymy, że będziemy mieli okazję połączyć ogromne doświadczenie zespołu Netflixa, znakomitych amerykańskich producentów i scenarzysty z polskim talentem i wrażliwością” - mówiła Agnieszka Holland w rozmowie z polskim oddziałem Netflixa.

 

 

Producent Frank Marshall dodał: „O współpracy z Agnieszką Holland marzyłem od dłuższego czasu, dlatego bardzo się cieszę, że będę mógł podjąć się produkcji serialu dla serwisu Netflix i pracować razem z niezwykle utalentowanymi aktorami i ekipą filmową z Polski”.

 

Zobacz także: O nie! Poczekamy BARDZO długo na następny sezon “Gry o tron”

 

„Jesteśmy przekonani, że ten gatunek przemówi nie tylko do polskich widzów, ale także do

międzynarodowej widowni. Więcej szczegółów ujawnimy jeszcze w tym roku” - informował Erik Barmack, wiceprezes firmy Netflix ds. międzynarodowych treści oryginalnych.

 

To świetna wiadomość dla wszystkich fanów dobrych seriali i nie możemy się doczekać efektów współpracy Netflixa z Agnieszką Holland! Będziesz oglądać ten serial?

 

Reklama
Reklama

Polecane wideo

Te fakty o "Pamiętnikach wampirów"...
Te fakty o "Pamiętnikach wampirów" zna każda fanka. A ty?   Fot. CW

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama