Reklama
Reklama

Tymi zachowaniami wkurzysz każdego barmana!

Tymi zachowaniami wkurzysz każdego barmana! Fot. iStock

Beata Dżumaga

08września2017

A lepiej żyć z nimi w zgodzie

Na pewno kojarzysz stereotypowy wizerunek barmana, utrwalany głównie w komediach romantycznych. Typowy facet za barem zgadnie, na jakiego drinka masz ochotę zanim otworzysz usta, przygotowuje go (oczywiście żonglując butelkami) bez patrzenia, a potem do 3 nad ranem będzie wysłuchiwał o twoich problemach z facetami i cię pocieszał. W dodatku w połowie wieczoru usłyszysz od niego, że już nie musisz płacić za drinki, a na koniec okaże się, że chce się z tobą umówić.

 

Jeśli serio w to wierzysz, mamy dla ciebie złą wiadomość, bo prawdziwi barmani mają nijak do obrazków z filmów. W dodatku okazuje się, że wiele „typowych” zachowań wobec barmanów naprawdę ich wkurza! Na portalu Reddit faceci pracujący za barem podzielili się zachowaniami klientów, które są nieakceptowalne. Zobacz, czy im nie podpadasz!

  

1. Traktujesz go z góry

 

Jeden z użytkowników Reddita napisał, że nienawidzi, kiedy klient „próbuje zwrócić moją uwagę uderzając kieliszkiem w bar albo pstrykając na mnie palcami, jakbym był psem, którego chce przywołać”.

 

via GIPHY

 

2. Próbujesz dostać drinki za darmo

 

To dzieje się notorycznie. Co więcej, próby wysępienia darmowych drinków przynoszą efekt odwrotny do zamierzonego. Jak pisze jeden z barmanów: „Osoby, które faktycznie dostają drinki za darmo to te, które są uprzejmymi klientami”.

 

3. Nie dbasz o godziny szczytu

 

Barmani nie maja też szacunku dla „osób, które zamawiają wiele skomplikowanych i wymyślnych drinków, których przygotowanie wymaga dużo czasu. Zamawiają je, kiedy jesteśmy zawaleni klientami, a potem narzekają, że muszą długo czekać. Zdarzyło mi się, że klienci je odsyłali i powiedzieli, że za nie nie zapłacą!”

 

4. Chcesz więcej alkoholu, mimo że nie zapłaciłaś za tyle

 

Ekspert w dziedzinie drinków zdradza pewną słodko-gorzką tajemnicę: „Mamy pewnych klientów, którzy zawsze odsyłają drinki, bo są zbyt słabe. Wtedy wlewamy w słomkę maleńką kroplę alkoholu. Kiedy przynosimy je z powrotem, reakcja jest niesamowita, w stylu: Wow, ale mocne!”.

 

via GIPHY

 

5. Traktujesz bar jak prywatną miskę z owocami

 

Zapamiętaj raz na zawsze: „Nie wyżeraj owoców z tacki. One są do drinków, a nie do bycia macanym przez twoje palce!”.

 

6. Próbujesz się targować

 

„Targowanie się. Serio, bar nie jest moją własnością i nie jestem uprawniony, żeby dawać ci jakiekolwiek zniżki, bez dokładania się z moich napiwków”. Proste, prawda?

 

7. Robisz bałagan

 

„Rozrywanie podkładek i zdzieranie etykietek, a potem, jakby to było mało, rozrzucanie ich po podłodze albo wsuwanie ich w szczeliny między czymś”. Zgadzamy się, to po prostu nieeleganckie...

 

8. Próbujesz go poderwać

 

I na koniec: nie, barmani nie lubią, kiedy każda laska próbuje zwrócić na siebie ich uwagę! „Nie podrywaj mnie. Ja tu pracuję, a nie randkuję. Poza tym bar jest pełen podpitych i chętnych facetów, dlaczego próbujesz wyrwać jedynego trzeźwego?”

 

via GIPHY

 

 

 

 

Reklama
Reklama

Polecane wideo

Które produkty z Ikea są najmodniej...
Które produkty z Ikea są najmodniejsze i najbardziej prestiżowe?   Fot. Getty

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama