Reklama
Reklama

Polujesz na tanie loty? W takim razie kup bilet w...

Polujesz na tanie loty? W takim razie kup bilet w... Fot. iStock

Beata Dżumaga

06września2017

Wiemy, jak zaoszczędzić!

Wakacje już za nami, ale to wcale nie znaczy, że musisz odłożyć plany na dalekie podróże na następne lato. Już teraz warto zacząć zastanawiać się nad kolejnym egzotycznym kierunkiem. Niestety często okazuje się, że po podliczeniu kosztów noclegu, wyżywienia i przede wszystkim transportu tanie wakacje zmieniają się w naprawdę spory wydatek.

 

Zobacz także: Wybierasz w samolocie miejsce przy oknie? Nie zawsze będziesz podziwiać widoki...

 

Dlatego warto wiedzieć, kiedy najbardziej opłaca się kupować bilety na samolot, żeby nie przepłacać. Okazuje się, że na ceny biletów lotniczych mają wpływ dni tygodnia oraz miesiące, w których dokonujemy zakupu. Kiedy więc warto planować podróże?

 

Najtaniej zabookujesz bilet w sobotę albo w niedzielę. „Rezerwowanie biletu w sobotę to dla przeciętnego pasażera oszczędność rzędu 3,95 proc, a w niedzielę – 3,37 proc.” - czytamy na portalu Opodo, na którym możesz wyszukać dogodne połączenia oraz porównać ceny lotów.

 

A jak ceny biletów lotniczych rozkładają się względem miesięcy? Najkorzystniejszymi miesiącami na ich zakup są wrzesień i październik.

 

„Bookowanie biletu w październiku to oszczędność w granicach 10,6 proc., a we wrześniu – 10,18 proc.” - czytamy w serwisie Opodo.

 

Przyznajemy, że to świetna informacja – w końcu właśnie zaczął się wrzesień, a przed nami jeszcze październik! To dokąd lecimy? ;)

 

Zobacz także: Właśnie dlatego NIGDY nie powinnaś używać czajnika w pokoju hotelowym

 

 

 

l
Reklama

Polecane wideo

Oto najbardziej niedorzeczne "przes...
Oto najbardziej niedorzeczne "przestępstwa", które mogą wysłać cię za kratki w innych krajach.   Fot. Universal Pictures

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama