Reklama
Reklama

Dziś oficjalny koniec wakacji. Jak załapać się na długi urlop jeszcze w tym roku?

Dziś oficjalny koniec wakacji. Jak załapać się na długi urlop jeszcze w tym roku? Fot. iStock

Beata Dżumaga

04września2017

Sprawdź, kiedy wziąć wolne!

W tym roku oficjalne rozpoczęcie nowego roku szkolnego zostało zaplanowane na poniedziałek 4 września. To właśnie dziś, co niestety dla wielu z nas oznacza koniec wakacyjnego sezonu urlopowego i powrót do zwykłej rzeczywistości.

 

Na szczęście jest jeszcze szansa, żeby do końca roku kalendarzowego załapać się na długi weekend i zrobić sobie mini wakacje, w sam raz na wyjazd za miasto czy szybką wycieczkę za granicę (np. na romantyczny wypad do Paryża). Zobacz, kiedy zaklepać urlop w pracy, aby skumulować wolne dni i cieszyć się beztroską ;)

 

Zobacz także: Wolne dni w 2017 – kiedy warto wziąć urlop?

 

Niestety we wrześniu i październiku nie ma co liczyć na przedłużony urlop. Nie czekają nas żadne święta narodowe czy religijne, ani dni wolne od pracy drogą ustawową. Ale już w listopadzie na dzień dobry możesz zorganizować sobie aż 5 dni wolnego! 1 listopada to Wszystkich Świętych – święto wypada w środę, wystarczy więc wziąć urlop w czwartek i piątek, by cieszyć się przedłużonym weekendem aż do niedzieli 5 listopada.

 

via GIPHY

 

Chwilę później nadarzy się kolejna okazja do leniuchowania. 11 listopada, czyli Święto Niepodległości obchodzimy w tym roku w sobotę. Jeżeli pracujesz na etacie, przysługuje ci dodatkowy dzień wolny od pracy.

 

Pora na grudzień – w tym miesiącu możesz liczyć na dwa wolne dni, 25 i 26 grudnia, czyli Święta Bożego Narodzenia. W tym roku wypadają w poniedziałek i we wtorek. Niestety wigilia oraz Sylwester przypadają na niedzielę...

 

Jak rozplanujesz ostatnie wolne dni w 2017 roku? Planujesz jeszcze jakieś szybkie wakacje? :)

 

via GIPHY

 

 

 

 

l
Reklama

Polecane wideo

fot. iStock
fot. iStock

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama