Reklama
Reklama

Wybierasz w samolocie miejsce przy oknie? Nie zawsze będziesz podziwiać widoki...

Wybierasz w samolocie miejsce przy oknie? Nie zawsze będziesz podziwiać widoki... Fot. iStock

Beata Dżumaga

23sierpnia2017

Oto sekret skrywany przez linie lotnicze.

Czy kiedykolwiek zdarzyło ci się, że udając się w podróż samolotem wybrałaś miejsce przy oknie, ale kiedy weszłaś na pokład okazało się, że jedyne, co będziesz oglądać, to szary pasek wnętrza kabiny? 

 

Jeśli tak - nie jesteś sama. To praktyka, którą linie lotnicze stosują celowo i bardzo często. Teraz wiemy, dlaczego. Wyjaśnił to Simon Whistler, bloger prowadzący kanał na YouTubie Today I Found Out. Publikuje na swoim kanale wyjaśnienia różnych ciekawostek, na które nie zwracamy uwagi w codziennym życiu.

 

Okazuje się, że miejsca w samolocie nie są numerowane zgodnie z rozkładem okien w kabinie. Linie lotnicze same decydują o tym, ile rzędów siedzeń będzie w kabinie ich samolotów i o tym, jak będą rozłożone. Nietrudno się domyślić, że głównym celem linii lotniczych jest sprzedanie jak największej liczby biletów na każdy lot i zmieszczenie na pokładzie samolotu jak największej liczby pasażerów.

 

Kiedy samolot jest produkowany, linie lotnicze nadzorują projekt ułożenia rzędów siedzeń. To dlatego niektóre miejsca, oznaczone symbolem okna, w rzeczywistości wcale nie znajdują się obok niego.

 

Wszystko po to, żeby właściciele linii lotniczych mogli upchnąć w samolocie jak najwięcej rzędów siedzeń. W efekcie pasażerowie nie tylko mają coraz mniej przestrzeni na nogi, ale też część osób, które udając się na lotnisko wyobraża sobie, jak podczas lotu ogląda przepiękne krajobrazy z lotu ptaka, przeżywa gorzkie rozczarowanie :(

 

Zobacz także: Stewardesy nie znoszą, gdy pasażerowie robią tę jedną rzecz

 

l
Reklama

Polecane wideo

Z dużym przymrużeniem oka ;)
Z dużym przymrużeniem oka ;)

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze