Reklama
Reklama

Co tak naprawdę oznacza nazwa IKEA?

Co tak naprawdę oznacza nazwa IKEA? Fot. iStock

Ada Rusin

16sierpnia2017

To wcale nie jest szwedzkie słowo!

Chyba nie znamy nikogo, która nie miałby choć jednej rzeczy z IKEI. To pierwszy sklep, do którego jedziemy, gdy chcemy zmienić wystrój, potrzebujemy nowych mebli, kieliszków do wina (tłuką się zbyt łatwo, prawda?) albo tony małych świeczek, żeby stworzyć romantyczny nastrój.

Zobacz także: Pracownicy IKEA zdradzili 5 genialnych trików zakupowych

 

 

Skąd wzięła się nazwa jednego z najpopularniejszych sklepów na całym świecie? IKEA jest akronimem od słów Ingvar Kamprad Elmtaryd Agunnaryd.

IKEA to skrót utworzony z inicjałów założyciela firmy Ingvara Kamprada (IK) oraz pierwszych liter nazw farmy i wioski, w których dorastał - Elmtaryd i Agunnaryd (EA). Co ciekawe, logo sklepu praktycznie w ogóle nie zmieniło się od momentu powstania i jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych na świecie.

Zagadka rozwiązana!

 

Ostatnio pisałyśmy również o tym skąd wzięły się nazwy popularnych marek takich jak ASOS, Starbucks czy Ray Ban. Zerknij, żeby zaspokoić swoją ciekawość + taką ciekawostką możesz w fajny sposób zagaić rozmowę i zadziwić znajomych ;)

 

 

Reklama
Reklama

Polecane wideo

Bądźmy szczerzy - sama dobrze wiesz...
Bądźmy szczerzy - sama dobrze wiesz, kiedy twój związek się nie układa. Gorzej z zauważeniem, że twój partner może czuć się w nim źle. Bywa, że wszystko toczy się jak zawsze i możesz nie zdawać sobie sprawy, że coś w twoim partnerze się zmieniło. Rzeczywistość przestała go zadowalać i nie czuje się szczęśliwy. Nadal żywi wobec ciebie uczucia, ale coś się wyłączyło. Żadne z was nie chce zaskoczyć tego drugiego decyzją o rozstaniu. Jeśli wasz związek wydaje się układać, jak zauważysz, że twój partner ma wątpliwości?   Na szczęście, jeśli jesteś uważnym obserwatorem, możesz dostrzec znaki, które wskazują na to, że twój partner jest niezadowolony z waszego związku. Niektóre z nich mogą cię zaskoczyć…   źródło: cosmopolitan.com/uk fot. Silverwood Films

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama