Reklama
Reklama

Zaproszenie na "VIVE LA MODE - czyli Francuzki na polskim tronie"

Zaproszenie na "VIVE LA MODE - czyli Francuzki na polskim tronie"
TAGI:

Ada Rusin

19maja2017

Weź udział w niezwykłym wydarzeniu - 20 maja w Wilanowie

Zapraszamy na wyjątkowe widowisko modowe z epoki baroku, które odbędzie się w czasie Nocy Muzeów, 20 maja b.r. o godz. 21.00, na dziedzińcu Muzeum Pałacu w Wilanowie.

"VIVA LA MODE - czyli Francuzki na polskim tronie" będzie pokazem niezmiernie kobiecym i jesteśmy przekonani, że uwiedzie wszystkich widzów. Podobnie, jak francuskie dwórki  (z późniejszą królową Marysieńką na czele), które zjechały do Warszawy w XVII wieku wraz z królową Ludwiką Marią Gonzagą i wywołały rewolucję modową.

 

 

Po raz pierwszy na polskim dworze, można było zobaczyć odkryte ramiona i "połowę piersi na wierzchu". Paryska moda była, jak na owe czasy, bardzo zmysłowa, czasami wręcz zuchwała  i nic dziwnego, że na polskim dworze, wywołała tyle kontrowersji.  W rolę modelek wcielą się jak zwykle, uczestniczki programu edukacyjno-charytatywnego „Debiutantki”, autorstwa Agnieszki Michalczyk, który realizowany jest  w Muzeum Pałacu w Wilanowie od wielu lat. Barokowe suknie, w których wystąpią Debiutantki zaprojektowały i ręcznie wykonały studentki Wyższej Szkoły Artystycznej w Warszawie, pod czujnym okiem profesor Aleksandry Plewako-Szczerbińskiej oraz dyr. artystycznej Agaty Manowskiej.  Widowisko modowe w czasie Nocy Muzeów jest jedynym tego rodzaju widowiskiem w całej Polsce. 

 

 

Zdjęcia wykonały studentki ZSF "Fotospokojna" - Barbara Dobrowolska, Milena Czosnowska, Weronika Janowska, pod kierunkiem Anny E. Przybysz.

 

Reklama
Reklama

Polecane wideo

Do sieci często wyciekają zdjęcia g...
Do sieci często wyciekają zdjęcia gwiazd bez makijażu - niektóre celebrytki są nie do rozpoznania! Za to polskie gwiazdy udowadniają, że bez makijażu wyglądają naprawdę świetnie. To kwestia dobrych genów oraz efekt dbania o siebie. Fot. instagram.com/maffashion_official

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama