Reklama
Reklama

Trochę sprytnych sposobów, żeby oszczędzić na ślubie i weselu

Trochę sprytnych sposobów, żeby oszczędzić na ślubie i weselu Trochę sprytnych sposobów, żeby oszczędzić na ślubie i weselu / fot. iStock

Wioleta Pyśkiewicz

24września2016

Twoi goście nawet nie zauważą różnicy.

Gratulujemy! Jesteś zaręczona, więc siłą rzeczy zaczynasz się przygotowywać powoli do tego wielkiego dnia, jakim jest ślub i wesele. Niestety całą radość psuje ci myśl o kosztach, które obydwoje z twoim narzeczonym będziecie musieli ponieść. Spokojnie, dzięki kilku sprytnym sztuczkom będziesz mogła je obciąć, a twoi goście nawet nie zauważą różnicy.

 

Zobacz także: 13 pytań, na które musisz odpowiedzieć sobie przed ślubem

Podstawowe sprawy

Sprawdź i porównaj różne źródła 

Tak, jak i sprzedawcy jeżdżą na różnego rodzaju targi dostawców i giełdy, tak samo możesz zrobić i ty. Dzięki targom ślubnym będziesz mogła zapoznać się dokładną ofertą wszystkich rzeczy związanych z tą uroczystością, porównać je i wybrać najbardziej pasujących ci estetycznie i budżetowo.

Pomyśl o innym źródle muzyki niż zespół

Jeśli nie jesteś tradycjonalistką, zamiast zatrudniać dj'a czy zespół weselny, możesz podłączyć duże głośniki do... iPoda. Tak, wystarczy przygotować playlistę pasującą do każdej grupy wiekowej. Musisz jednak pamiętać o osobie, która będzie ci w stanie pomóc podczas ewentualnych problemów technicznych. Takie rozwiązanie coraz częściej jest spotykane w Ameryce.

Rozważ ślub zimą

Nawet w naszym klimacie zimy bywają coraz cieplejsze, a ich największym plusem jest to, że są poza sezonem ślubnym. Dzięki temu koszta mogą się zmniejszyć nawet o 27%. Poza tym jest większa szansa, że uda ci się zarezerwować fotografa, na którym ci zależy.

Ślubne stroje

Nie skupiaj się aż tak na detalach kreacji

Jesteś pewna, że wszyscy goście zauważą, że twoja suknia ma wykończenia z misternie przygotowanej koronki? Albo że twoja kreacja kosztowała 5 tys. albo 2 tys.? Raczej nie. Stawiaj na klasyczne rozważania, które nie będą wymagały od ciebie dodatkowych kosztów. W prostocie siła, a w każdej z nich możesz wyglądać obłędnie.

A może tak wypożyczyć?

Nikt nie powiedział, że suknię ślubną musisz kupować. Jeśli nie jesteś sentymentalną osobą, możesz ją wypożyczyć - w końcu i tak będziesz ją miała tylko raz na sobie. Musisz tylko uważać, żeby podczas uroczystości się nie zniszczyła.

Nie tylko złoto  i platyna

Kiedy idziesz do jubilera masz całe zatrzęsienie obrączek z białego złota, żółtego złota czy platyny. Równie efektownie będzie wyglądała biżuteria z wolframu czy palladu i nikt nie zauważy różnicy (pallad przypomina białe złoto).

Dekoracje

Skromnie, ale z klasą

Wyobraź sobie sytuację, kiedy siedzisz przy weselnym stole, ale cały widok masz zasłonięte przez ogromny bukiet kwiatów. Bardzo na bogato, ale czy jesteś pewna, że tego potrzebujesz. Dużo mniejsze dekoracje też mogą bardzo ładnie się prezentować.

Lokalne i sezonowe kwiaty są kluczem do sukcesu

Jeśli kwiaciarka będzie musiała specjalnie dla ciebie sprowadzać jeden z egzotycznych gatunków kwiatów, to całe koszta i tak spadną na ciebie. Jest wiele pięknych lokalnych kwiatów, które spokojnie możesz wykorzystać. Uwaga! Spróbuj wyjść poza utarte "różane" schematy. Nie tylko one jedne ładnie się prezentują.

Nie skupiaj się aż tak na detalach

Uwierz, że ręcznie wyszywane serwetki dla każdego gościa (oczywiście z waszymi inicjałami) czy specjalnie grawerowane kieliszki nie będą widoczne na żadnych zdjęciach z tej uroczystości. Zamiast tego zadbaj o całościową oprawę, która będzie idealnym tłem wesela.

Jedzenie, napoje i alkohol

Stawiaj na potrawy z lokalnych składników

Podobnie jak z kwiatami - jeśli kucharza będzie musiał ściągać do potraw na twojej wesele różne drogie składniki, to znowu to ty poniesiesz koszta. Prawdę mówiąc, goście bardziej zwrócą uwagę tylko na to, czy potrawa jest smaczna, niż skąd pochodzi dane warzywo.

Pełny bar?

Czy jesteś absolutnie pewna, że musisz zaserwować swoim gościu 5 rodzajów wina, kilka wódki i jeszcze wiele innych trunków? Możesz postawić na jednym wyborze z każdego gatunku alkoholu - twoja przyjaciółka przeżyje jakoś brak ulubionego drinku. Pamiętaj też, żeby nie wymagać od gości płacenia za to - mogą naprawdę nie być zadowoleni.

Alkohol kupuj hurtowo

Większość lokalów nie wymaga od ciebie tego, żebyś korzystała z ich barów (nie każda sala weselna nawet taki posiada), więc spokojnie możesz kupić je sama. Uwaga, najlepiej wybrać się do hurtowni, gdzie zakupisz od razu większą ilość, dzięki czemu zaoszczędzisz pieniądze. Przyznaj, że to bez sensu byłoby kupować każdą butelkę osobno?

 

Zobacz także: 8 rzeczy, których nikt ci nie mówił o pierwszym roku małżeństwa

 

 

Źródło: cosmopolitan.com

 

 

Reklama
Reklama

Polecane wideo

Zza oceanu dobiegają do nas informa...
Zza oceanu dobiegają do nas informacje, o kolejnym ślubnym trendzie.Teraz na weselach, oprócz ozdób kwiatowych, pojawiają się ścianki z pączkami, które mogą dodatkowo osłodzić zebranych gości. Takie rozwiązanie może się też okazać hitem na innych uroczystościach. Może te zdjęcia zainspirują również ciebie? Fot. iStock

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama