Powrót

Ćwiczysz, a on nadal jest? Oto 5 rad jak skutecznie wygrać z cellulitem

Ćwiczysz, a on nadal jest? Oto 5 rad jak skutecznie wygrać z cellulitem Walczysz z cellulitem na różne sposoby, a mimo to on nie chce zniknąć? Mamy dla Ciebie kilka wskazówek, dzięki którym usprawnisz proces jego usuwania.

1. Pokochaj aktywność fizyczną

Prawda jest taka, że każdy rodzaj wysiłku fizycznego, który poprawia krążenie, doprowadza do lepszego wyglądu całego naszego ciała. Ważne jest, żeby czas na aktywność fizyczną znaleźć każdego dnia. A przynajmniej 3 razy w tygodniu ćwiczyć co najmniej 20-30 minut. Nie musisz codziennie biegać na fitness, jogę czy chodzić na basen. Gdy nie masz czasu na aktywny sport, postaraj się chociaż pójść na energiczny popołudniowy spacer lub wybrać się na rowerową przejażdżkę.

2. Prowadź zdrowy tryb życia

Wszelkiego rodzaju używki jak: alkohol, papierosy, czarna kawa - to wrogowie pięknego wyglądu skóry. Nie będzie więc chyba niespodzianką, że przyczyniają się także do powstawania cellulitu, a także nasilają jego objawy. Kieliszek wina do kolacji wprawdzie nie wpłynie negatywnie na Twój organizm, ale staraj się nie przekraczać małych dawek. Czarną kawę zamień kilka razy w tygodniu na jej lżejszą wersję na przykład taką z mlekiem roślinnym. Ogranicz cukier lub sięgnij po kawę zbożową.

3. Odmień codzienną dietę

Na co dzień odżywiasz się zupkami z proszku, jesteś częstym gościem budek z fast foodami, a wolny czas najchętniej spędzasz w towarzystwie słonych przekąsek przed telewizorem? Uważaj! Przyswajasz w ten sposób za duże ilości soli, która mocno nasila objawy cellulitu. Zatrzymując wodę w organizmie.  Aby cieszyć się lepszym samopoczuciem i doskonalą sylwetką, zacznij po prostu zdrowo jeść. Sezon na wiosenno letnie warzywa zaczął się w najlepsze.  Zamiast kupować gotowe posiłki staraj się gotować samodzielnie. Przygotowanie zupy krem czy zdrowego witaminowego koktajlu nie zajmie Ci dużo czasu. Jedz świeżo i kolorowo, a szybciej zobaczysz efekty.

4. Pielęgnuj skórę

Kosmetyki antycellulitowe są coraz skuteczniejsze. Naukowcy z laboratoriów kosmetycznych posiadają coraz większą wiedzę na temat aktywnych substancji, które pomagają zapobiegać gromadzeniu się nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz usuwać tę, która już się nierównomiernie nagromadziła. Tą wiedza dzielą się, tworząc kosmetyki do ciała, skoncentrowane na konkretnych zadaniach. Dlatego warto korzystać z tych antycelluitowych, które są dostępne w drogeriach. Aby kosmetyki zadziałały lepiej i skuteczniej, przed ich aplikacją warto zrobić dokładny peeling. Ich działanie wzmocnisz także, jeśli podczas nakładania będziesz wykonywać masaż na cellulit.

 

 

 

5. Bądź sprytna

Czy wiesz, że cellulit jest mniej widoczny na opalonej skórze? Zanim więc odsłonisz ciało w seksownym bikini, nadaj mu złocisty odcień! Jeśli nie masz zbyt wielu okazji, aby się opalać jest na to rozwiązanie. Sięgnij po samoopalacz lub kosmetyk brązujący – efekt będzie błyskawiczny. 

 

materiał partnera