Powrót

4 rzeczy o kawie, o których nie wiedziałaś!

4 rzeczy o kawie, o których nie wiedziałaś! Ma ona właściwości wyszczuplające, jak to możliwe?!

Kawa odchudza – a dokładnej, zawarta w niej kofeina!

Pewnie nie raz spotkałaś się z kosmetykami wyszczuplającymi, w których w składzie zawarta była kofeina, prawda? No oczywiście, bo przecież badania udowodniły, że kofeina zwiększa tempo przemiany materii o kilkanaście nawet procent! Dodatkowo zwiększa spalanie tłuszczu nawet do 30%! A zielona kawa ma nawet trzy razy silniejsze właściwości antyoksydacyjne niż zielona herbata! Zabiegi termiczne z zielonej kawy są szczególnie zalecane do eliminacji toksyn z komórek skóry, niwelowania cellulitu i usuwania nadmiaru wody z tkanek. Dlatego ma właściwości drenujące, stąd jest stosowana w kosmetykach np. w serum drenującym Eveline. Serum wyszczuplająco-drenujące Slim Extreme 4D z formułą chłodzącą wykorzystuje niezwykłe właściwości tego składnika, stymuluje mikrokrążenie, przeciwdziała wnikaniu toksyn w skórę i przyspiesza proces spalaniu tłuszczu w komórkach. Inspirowane zabiegiem BODY DETOX, serum stymuluje drenaż limfatyczny i maksymalnie wygładza grudkową skórkę pomarańczową.

 

 

Pojemność 250 ml Cena: ok. 19,99 zł

 

  

 

Kawa zmniejsza ryzyko cukrzycy i poprawia sprawność fizyczną!

Wiesz, że jedna filiżanka kawy, wypita na pół godziny przed treningiem, sprawia, że Twoje ćwiczenia na siłowni staną się bardziej efektowne? Dlaczego tak się dzieje? Kofeina w pewnym stopniu uwalnia endorfiny pobudzające do życia, dodając energii, tak, że aż chce się ćwiczyć! Dzięki niej osiągniesz dużo lepsze rezultaty na treningu, zaufaj nam! Naukowcy udowodnili też, że osoby, które regularnie piją kawę, są mniej narażone na cukrzycę! Więcej – diabetycy, którzy nie stronią od kawy, są o 30 proc. mniej narażeni na śmierć z powodu choroby! Nieźle, prawda?

 

Poprawia kondycję mózgu, zwiększa naszą sprawność psychiczną i chroni przed depresją!

Kofeina, jak już pewnie zauważyłaś, zwiększa naszą uwagę i koncentrację. Bezpośrednio działa też na mózg, blokując uczucie senności! Poprawia też naszą pamięć oraz czas reakcji! Podobno zwalcza też depresję! Kobiety, które piją 4 lub więcej filiżanek kawy, są o kilkadziesiąt procent mniej zagrożone depresją! Kawa, jak się dowiedziałyśmy, może też pomóc w zapobieganiu wielu chorobom neurologicznym takich, jak np. alzheimer czy Parkinson!

 

Poprawia nastrój, leczy niektóre nowotwory i wątrobę!

Czy kiedykolwiek kawa poprawiła Ci nastrój? Pewnie nie raz, co? No tak, przecież kofeina uaktywnia w mózgu neuroprzekaźniki, czyli dopaminę i serotoninę, a to są wszystkim znane przecież hormony szczęścia! Dodatkowo kawa może zapobiegać niektórym nowotworom! Naukowcy udowodnili, że kawa chroni przed dwoma groźnymi typami raka: wątroby i jelita grubego.

   

materiał partnera