Reklama
Reklama

Zrób sobie ten prezent. Pojedź tam choć raz w życiu

Zrób sobie ten prezent. Pojedź tam choć raz w życiu Constance Halaveli Maldives, Malediwy

Joanna Mroczkowska

03lipca2019

Dowiedz się więcej o jednym z najpiękniejszych miejsc na świecie

Malediwy najgorętszą destynacją sezonu 2019/2020

To jedyny kraj na świecie, którego powstaniu przypisuje się zasługę gwiazd. To one według jednej z legend, miały pewnej pięknej nocy spaść z nieba, tworząc prawdziwy raj na Ziemi. Każdy kto tam był na pewno podzieli to wrażenie. 

Co najbardziej przyciąga w to jakże boskie miejsce? Przede wszystkim plaże, które według wielu podróżników zaliczane są do najpiękniejszych na świecie. Biały, drobny piasek w połączeniu z nieskazitelnie czystą wodą, tworzą niezapomniany widok.  

Malediwy to też synonim prawdziwego luksusu – to tam można spędzić urlop w nieziemskich bungalowach, ekskluzywnych chatach czy domkach na otwartym morzu – ze szklaną podłogą, by przez okrągły dzień (i noc!) móc podziwiać egzotyczny świat podwodny. 


Constance Halaveli Maldives, Malediwy 

Tylko na Malediwach

Malediwy to również wyjątkowa kuchnia. Nic dziwnego ponad tysiąc niewielkich wysepek na tym wyjątkowym archipelagu wnosi do światowej kuchni więcej, niż się nam wydaje. Oczywiście, jak wszędzie i tu znajdujemy wiele zapożyczeń od sąsiadów. Mówiąc o kuchni malediwskiej należy wspomnieć przede wszystkim o – garudhiya. Ta zupa rybna zapada w pamięć, mimo swojej prostoty.

Najpopularniejszym elementem tamtejszej kuchni są przede wszystkim ryby i owoce morza. Ukochaną rybą tubylców jest tuńczyk, który podawany jest na niezliczoną ilość sposobów. Jak na egzotyczny kraj przystało jest w tej kuchni wiele aromatycznych przypraw. Wśród nich wiórki kokosowe, curry czy świeże chilli. 

 

 

W samym centrum

Malediwy są niezwykłe również ze względu na położenie. Kraj ten znajduje się niemal na samym środku Oceanu Indyjskiego. To wiąże się również ze specyficznym klimatem. Najlepiej Malediwy odwiedzić na przełomie roku. Od grudnia do kwietnia, wtedy mamy największą gwarancję tego, że natrafimy na odpowiednią pogodę. 

Na wyspie oprócz nieziemskiej pogody i widoków czeka na turystów ogrom atrakcji. Malediwy, które są bardzo luksusową destynacją stają się coraz bardziej popularne wśród polskich podróżników. Tu naprawdę można odciąć się od zagmatwanego świata, pełnego hałasu i technologii. A jeśli zachce nam się cywilizacji, możemy wybrać się na wycieczkę do stolicy Male. Tam czekają nas zatłoczone ulice, piękne pałace i wyjątkowy smak lokalnego życia.

 

Constance Halaveli Maldives, Malediwy

Co odwiedzić na Malediwach?

Doświadcz holistycznego podejścia do odnowy biologicznej... Wyłącz się i zacznij żyć od nowa. Zacznij dzień od medytacji ze wschodem słońca w tle. Zjedz śniadanie z widokiem na ocean. Zrelaksuj się w wyjątkowym Spa U Spa by Constance (tak przy okazji, zrób sobie manicure i pedicure u światowego mistrza Bryce Nisham). Popołudnie spędź na nurkowaniu lub udoskonalaniu swoich umiejętności w sportach wodnych. Zjedz kolację w restauracji u znanych mistrzów kuchni, a po niej spędź cudowny wieczór w piwniczce z winami, których nie powstydziłby się żaden miłośnik tego trunku. Gdzie mija ci taki dzień? Na przykład w Constance Halaveli Maldives, które w tym roku kończy dziesięć lat istnienia.

 


Constance Halaveli Maldives, Malediwy

 

To tu światowej klasy paska hotelarska łączy się z malediwską prostotą i gościnnością. A dzięki nowej sygnaturze - True by Nature - Constance Halaveli Maldives oferuje wszystko, co najlepsze; prawdziwi ludzie, prawdziwe miejsca, prawdziwe doświadczenia i prawdziwe usługi. Podpis marki „True by Nature” podkreśla zarówno kluczowe wartości marki, jak i spektakularne lokalizacje hoteli z sieci Constance Hotels. Nacisk kładziony jest na relacje - relacje z naturalnym otoczeniem, relacje z zespołem hotelowym i relacje między gośćmi...

 

Constance Halaveli Maldives, Malediwy

Reklama

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama