Reklama
Reklama

Już niedługo w podręcznym bagażu przewieziesz płyny powyżej 100 ml

Już niedługo w podręcznym bagażu przewieziesz płyny powyżej 100 ml fot. istock.com
TAGI: podróże

Czy wracamy do normalności?

Przewożenie płynów w bagażu podręcznym

Wiele osób podróżując samolotem decyduje się jedynie na bagaż podręczny. Ze względu zarówno na wygodę, jak i oszczędności. Niestety linie lotnicze coraz bardziej zaostrzają wymogi, jakie musi spełniać torba czy walizka przewożona na pokładzie. Rozmiar walizki pokładowej zmniejszył się o 40%, a do tego przewożenie elektroniki czy kosmetyków, również napotykało przeszkody. Wszyscy znamy cykl odprawy – przeźroczysta torebka plastikowa (jakie to nie ekologiczne!), wyciąganie laptopów, ładowarek i całej reszty, która może stanowić zagrożenie. 

W bagażu podręcznym można przewozić płyny w opakowania do 100 ml, chociaż wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że nawet 100 ml może zabić wszystkie osoby na pokładzie dużego samolotu. Dla przykładu do wyhodowania jednego kilograma laseczek wąglika potrzeba zaledwie 4 dni. A właśnie zaledwie kilogram w formie bezzapachowego aerozolu, według danych ONZ wystarczy do zagłady życia w dużym mieście. Te w sumie dla wielu osób nieuzasadnione obostrzenia zostały wprowadzone w 2006 roku, ze względu na zagrożenia terrorystyczne. 

fot istock.com

Wielkie zmiany w Wielkiej Brytanii

Jako pierwsze lotnisko odchodzi od nich brytyjskie Heathrow. Londyn wprowadza zmiany, a to wszystko dzięki nowego rodzaju urządzeniom kontrolnym, „Ten najnowocześniejszy sprzęt nie tylko zapewni bezpieczeństwo na lotnisku dzięki najnowszej technologii, ale także oznacza, że ​​nasi przyszli pasażerowie będą mogli skupić się na kontynuowaniu podróży i spędzać mniej czasu na przygotowaniach do kontroli bezpieczeństwa”, komentuje dla stacji BBC Chris Garton, dyrektor operacyjny lotniska. 

Zaś Baroness Vere z brytyjskiego ministerstwa lotnictwa dodaje, „Bezpieczeństwo pasażerów pozostaje naszym priorytetem. Ten innowacyjny nowy sprzęt zapewni pasażerom Heathrow  bezpieczne i płynne podróżowanie. Dodatkowo staramy się wdrożyć tę nową technologię przesiewową na lotniskach w całej Wielkiej Brytanii”. 

To tylko teraz czekamy na resztę świata...

l
Reklama

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama