Reklama
Reklama

Podróżujesz samotnie?

Podróżujesz samotnie? fot. istock.com

Paula Konieczny

27kwietnia2019

Poznaj 5 najbezpieczniejszych do tego destynacji

Podróże w pojedynkę zyskują na popularności. Mówi się, że takie wyprawy nie tylko pomagają lepiej poznać świat, ale także zajrzeć w głąb siebie. Jeśli decydujesz się na taką podróż, pamiętaj by dobrze się do niej przygotować. Podróżując w pojedynkę jesteś łatwym celem dla oszustów i złodziei. Wybierając wiec kierunek takiej podróży, kieruj się przede wszystkim bezpieczeństwem. 

Poniżej podpowiemy ci kilka miejsc, które idealnie nadają się na kierunek samotnej podróży.

Singapur

Singapur jest niezwykle nowoczesnym miastem, które oferuje całe morze atrakcji. Jednak, co ważniejsze, na całym świecie słynie z porządku i bezpieczeństwa. Jest wręcz uznawane za najbezpieczniejszy kraj świata, a przestępczość tam niemal nie istnieje. To zasługa surowo egzekwowanego prawa. 

Finlandia

Finlandia według raportu Światowego Forum Ekonomicznego z 2017 roku została uznana za najbezpieczniejszy kraj na Ziemi. W raporcie uwzględniano takie czynniki jak wskaźnik przestępczości, zagrożenie terrorystyczne czy zaufanie do działań policji. Poza tym, według najnowszego raportu ONZ, Finlandia jest też najszczęśliwszym krajem świata.

Islandia

W ostatnich latach Islandia zaczęła zyskiwać na popularności. Nic dziwnego, to przepiękny, tajemniczy kraj, który kojarzy się przede wszystkim ze spokojem, malowniczymi krajobrazami i zorzą polarną. Ponadto Islandia od lat plasuje się na szczytach rankingów Globalnego Indeksu Pokoju, jako jeden z najbezpieczniejszych krajów. Jest też jednym z najbardziej pokojowych państw na świecie, dalekim od wojen i konfliktów zbrojnych.

Chorwacja

Uwielbiana przez Polaków Chorwacja też jest dobrym miejscem na samotną wyprawę. Jeśli marzyłaś o podróży śladami „Gry o Tron”, możesz więc spełnić swoje marzenie – według TripAdvisor, to trzeci najbezpieczniejszy kraj świata.

Szwajcaria

Państwo serów, w którym wszystko działa jak w zegarku. Szwajcaria znacząco różni się od innych krajów Europy, dla których jest swego rodzaju ciekawostką. Kojarzy się przede wszystkim z dobrymi zarobkami i życiem na wysokim poziome. Cieszy się tez wysoką pozycją w rankingach, oceniających bezpieczeństwo.

Daj znać, które z tych miejsc planujesz odwiedzić tego lata!

l
Reklama

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama