Reklama
Reklama

Czy wiesz, jak poprawić jakość nasienia twojego faceta?

Czy wiesz, jak poprawić jakość nasienia twojego faceta? Czy wiesz, jak poprawić jakość nasienia twojego faceta?/fot. Thinkstock

Justyna Sałkowska

07grudnia2015

Staracie się o maluszka i chcecie zrobić wszystko co możliwe? :)

Planujecie dziecko? Ty zdrowo się odżywiasz i dbasz o siebie, by zwiększyć wasze szansę na szybkie zapłodnienie? Pamiętaj, że duże znaczenie ma też jakość spermy twojego faceta! Jak możecie ją polepszyć? Istnieje kilka prostych sposobów! :)

 

Jak walczyć ze stresem?

 

Przede wszystkim, partner powinien unikać stresu! Tak, wiemy że to nie takie łatwe, ale stres niestety negatywnie oddziałuje na męskie nasienie. Spróbujcie więcej czasu spędzać ze sobą, częściej wychodzić z domu, na przykład do kina czy na romantyczną kolację, poświęcajcie uwagę swojemu hobby. Znajdzie coś, co was skutecznie odstresuje! :) Alternatywą mogą być też różnego rodzaju techniki relaksacyjne.

 

Jaki sport uprawiać?

 

Twój facet prowadzi siedzący tryb życia? Nie uprawia żadnego sportu? Czas to zmienić! Oczywiście, to nie znaczy że od jutra siłownia ma się stać jego drugim domem :) Chodzi tylko o to, by zaczął się częściej ruszać. Sprawdźcie również prawidłowość jego wagi.

 

Jak jeść zdrowo?

 

Jeśli chcesz poprawić waszą płodność, przyjrzyj się diecie swojego faceta. Co powinniście do niej wprowadzić? Przede wszystkim, zatroszczcie się o to, by w codziennym menu znalazły się źródła cynku. Poza tym, w jadłospisie powinien być obecny również kwas foliowy oraz selen. Zdrowe odżywianie ma ogromne znaczenie zarówno dla ciebie, jak i twojego partnera.

 

Jak rzucić palenie papierosów?

 

Staracie się o maluszka? Koniec z używkami! Na jakość spermy zły wpływ ma nie tylko palenie papierosów, ale również picie alkoholu. To bardzo dobrym moment na odstawienie papierosów (oczywiście, dla ciebie również), ponieważ kiedy dziecko się urodzi, nie powinno mieć kontaktu z dymem papierosowym.

 

l
Reklama
Tak wygląda przeciętny Polak, Franc...
Tak wygląda przeciętny Polak, Francuz, Niemiec... fot. Amazing Maps/Twitter

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama