Reklama
Reklama

Czekolada stymuluje pracę mózgu?

Czekolada stymuluje pracę mózgu? Czekolada stymuluje pracę mózgu?/ fot. Thinkstock

Marysia Widawska

22maja2015

Hurrra!

Naukowcy z Northtern Arizona University, postanowili przeprowadzić eksperyment, który sprawdzi wpływ czekolady na wydajność pracy mózgu. W tym celu zaprosili do eksperymentu osoby w wieku od 18 do 25 roku życia. Wszystkich uczestników poproszono, by zjedli kawałek gorzkiej ciemnej czekolady (zawartość kakao minimum 60 procent), a następnie przy pomocy EEG zbadano działanie ich mózgu, a także ciśnienie krwi.
Okazało się, że po zjedzeniu czekolady, uczestnicy wykazywali lepszą czujność i uwagę, a ich ciśnienie krwi nieco się podniosło. Co więcej, okazało się także, że czekolada jest stymulatorem kwasu L-cysteinowego, który jest ważnym elementem wspomagającym koncentrację.
Wniosek? Nie miej wyrzutów sumienia, kiedy w pracy lub przed egzaminem, masz ochotę na kawałek ciemnej czekolady. Przecież robisz to dla dobrego swojego mózgu, prawda? ;)

 

l
Reklama
Awokado zawiera mnóstwo witaminy E,...
Awokado zawiera mnóstwo witaminy E, która wspomaga organizm w produkcji takich hormonów jak: testosteron, progesteron i estrogen. Taka hormonalna mieszanka = orgazmiczna eksplozja.

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze