Reklama
Reklama

5 powodów, dlaczego ciągle jest ci zimno

5 powodów, dlaczego ciągle jest ci zimno fot. Thinkstock

Anna Kowalska

09grudnia2014

I nie ma to nic wspólnego z pogodą za oknem.

Choć kaloryfery w domu grzeją jak zwariowane, ty wciąż masz zimne stopy i dłonie? Dowiedz się, co może być przyczyną.

1. Zbyt dużo alkoholu

Alkohol rozszerza naczynia krwionośne, więc krew krąży wolniej. Twoja wątroba jest w tym czasie zajęta neutralizowaniem toksycznej dla niej substancji (czyli "procentów"), więc biedna nie nadąża z ogrzewaniem krwi do odpowiedniej temperatury. Efekt? Dreszcze. Wniosek? Trzeba... przestać pić.

2. Zbyt mało tkanki tłuszczowej

Ta jest jak polar najwyższej jakości, który grzeje twój zmarznięty organizm. Gdy go zabraknie... Ale to nie znaczy, że musisz przytyć. O nie! Po prostu musisz dostarczyć ciału energii, a ta... płynie z mięśni. Wniosek? Trzeba więcej ćwiczyć.

3. Zbyt dużo stresu

Wyczerpany i zestresowany organizm daje mózgowi jasny sygnał: "musisz utrzymać przy życiu najważniejsze organy (serce) i do nich pokierować krew, nie zawracając sobie głowy mniej ważnymi, takimi jak stopy czy dłonie. Wniosek? Pora zwolnić tempo i trochę się zrelaksować.

4. Ciągłe odchudzanie się

Dieta niskokaloryczna sprawia, że twój organizm nie ma skąd czerpać energii, potrzebnej mu do prawidłowego funkcjonowania. Wniosek: jedz częstsze posiłki bogate w dobrej jakości białko i tłuszcz. Słodycze odpadają:( 

5. Być może coś się dzieje z tarczycą

Odczuwanie ciągłego zimna to jeden z symptomów niedoczynności tarczycy. Wniosek? Weź pod uwagę zrobienie badania pod kątem poziomu TSH.

l
Reklama

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze