Reklama
Reklama

Dlaczego warto ćwiczyć mięśnie Kegla?

Dlaczego warto ćwiczyć mięśnie Kegla? fot. Thinkstock

Anna Kowalska

07grudnia2014

By cieszyć się seksem naprawdę dłuugo! To naprawdę najlepszy prezent, jaki sama sobie możesz zafundować. Wystarczy kilkadziesiąt sekund dziennie!

Wiesz dobrze, że warto ćwiczyć mięśnie brzucha czy ud, by cieszyć się seksowną sylwetką. Tak samo warto poświęcić nieco uwagi ćwiczeniom mięśni, dzięki którym będziesz intensywniej przeżywać orgazm i uprawiać satysfakcjonujący seks również wtedy, gdy już dawno skończysz 20 lat:)

Ćwiczenie zostało wymyślone w latach 40. XX w. przez amerykańskiego lekarza, Arnolda Kegla, który doszedł do bardzo słusznego wniosku: skoro można sprawić, żeby mięśnie odpowiedzialne za przeżywaną przez kobietę rozkosz (i łatwiejszy poród) były bardziej elastyczne i lepiej jej służyły, to należy je wzmacniać. A właściwie jeden mięsień: łonowo-guziczny, wpływający na kondycję dna miednicy.

Jak ćwiczyć mięśnie Kegla?

Te ćwiczenia są bardzo dyskretne i w zasadzie możesz je wykonywać wszędzie. Leżąc przed telewizorem, jadąc do pracy, siedząc na zajęciach... Chodzi tylko o to, by przez 8-10 sekund zaciskać mięśnie pochwy i odbytu (tak, jakbyś chciała powstrzymać zrobienie siusiu, gdy bardzo ci się chce) i zrobić potem kilka powtórzeń. Na początku niech to będzie 5, a potem - w miarę, jak twoje mięśnie będą mocniejsze - nawet 25 powtórzeń dziennie.

Niektóre kobiety używają do ćwiczeń specjalnych dopochwowych ciężarków (tak, jak ty ćwiczysz z hantlami, chcąc lepiej wyrzeźbić mięśnie ramion:) albo tzw. "kulek gejszy". Chodzi o to, by utrzymywać mięśnie w stanie ciągłego napięcia. Mówiąc wprost - sztuka polega na tym, żeby nic nie wypadło...

Zestaw ciężarków dopochwowych

 

Kulki gejszy

Dlaczego warto?

Wzmocnione i bardziej elastyczne mięśnie pochwy zwiększają satysfakcję z seksu (jesteś ciaśniejsza) ułatwiają poród, zapobiegają opuszczaniu się narządów rodnych (które z wiekiem tracą elastyczność) i nietrzymaniu moczu. To wszystko sprawia, że kobieta zyskuje większą pewność siebie i czuje się atrakcyjna. 

Dlatego od dziś ćwiczymy!

l
Reklama

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama