Reklama
Reklama

3 znaki, że jesteś odwodniona

3 znaki, że jesteś odwodniona fot. Thinkstock

Anna Kowalska

02grudnia2014

I że natychmiast powinnaś przyssać się do butelki z mineralną.

Po lecie zostało już tylko wspomnienie, więc wydaje ci się, że nie musisz już paradować z butelką wody pod pachą? Nie do końca... Słońce nie grzeje, ale za to kaloryfery jak zwariowane i powietrze wysycha z prędkością światła. Poranna kawa nie wystarczy, by twój organizm zniósł to bez uszczerbku na zdrowiu.

Jakie sygnały świadczą o tym, że jak najszybciej powinnaś sięgnąć po wodę?

Twój mocz ma mocno żółty kolor

Nie słomkowy, nie przezroczysty, ale żółty jak nie wiem co. To znak, że został mocno zanieczyszczony podczas przemiany materii. A to z kolei oznacza, że twoje nerki próbują odfiltrować wszystko, co ci może zaszkodzić, ale mają na to już coraz mniej siły... Pomóż im, pijąc dużo wody. Zmianę zobaczysz już wkrótce. W toalecie.

Boli cię głowa. Bardzo

Bez względu na to, czy pijesz wodę, czy nie - twój organizm ją traci. Z każdym twoim kolejnym ruchem. A wraz z wodą, traci cenne mikroelementy, które są mu potrzebne do prawidłowego funkcjonowania: przede wszystkim potas i sód. Krew zmienia skład, a na takie zmiany twój mózg reaguje natychmiast. Broni się i żeby cię jakoś o tym zawiadomić, że zamierza walczyć, wywołuje ból głowy. Wiesz, co robić:)

Nie możesz się załatwić

Zaparcie czy zatwardzenie może być również spowodowane brakiem wody w twoim organizmie. Wyobraź sobie odpływ w zlewie w kuchni: wrzucasz tam resztki jedzenia, ale nie spłukujesz ich wodą, tylko upychasz drewnianą łyżką. Jest duże prawdopodobieństwo, że wkrótce będziesz potrzebowała hydraulika. Podobnie działa twoje jelito grube: bez wystarczającej ilości płynu... ta rurka się nie przepcha!

 

l
Reklama

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama