Reklama
Reklama

Tatuaże na sutkach mogą odmienić życie?

Tatuaże na sutkach mogą odmienić życie? fot. screen z YouTube.

Mogą i to bardzo. Przeczytaj koniecznie.

Tatuaże na sutkach mogą brzmieć nieco dziwnie, ale nie dla kobiet, którym pomaga tatuażysta, Vinnie Myers. Otóż ten artysta nawiązał współpracę z doktorem Scottem Sullivanem z Center for Restorative Breast Surgery (Centrum Chirurgii Odtwórczej Piersi) w Nowym Orleanie w celu projektowania tatuaży na sutkach w wersji 3D dla kobiet, które przeszły mastektomię.

Jedną z pacjentek jest Caitlin Kiernan, która przeszła operację podwójnej mastektomii i jak sama mówi, zdecydowała się na tatuaże, bo: "Chciałam czuć się dobrze nago. Chciałam znów wyglądać normalnie, chciałam znowu czuć się się normalnie".

 

 

Na czym polega współpraca specjalistów z tak różnych dziedzin jak medycyna i tatuaż? Chirurg plastyczny pobiera z powierzchni ciała wycinek tkanki, z którego tworzy sutek. Jak się zapewne domyślasz, sutek nie wygląda zbyt prawdziwie, bo nie ma odpowiedniego koloru. Zadaniem tatuażysty jest tak wymieszać pigmenty, żeby sutek wyglądał naturalnie.

Vinnie mówi, że chciał skończyć, że tatuowaniem sutków, bo to zajmuje mu zbyt wiele czasu, ale któregoś dnia zadzwoniła do niego siostra i powiedziała, że zdiagnozowano u niej raka piersi...

"W pewnym sensie czułem jakby to był znak, że powinienem przy tym pozostać".

My jesteśmy pod wrażeniem i gratulujemy Caitlin pięknych piersi, a zarówno chirurgowi jak i Viennie'mu świetnie wykonanej pracy.

 

 

źródło: cosmo.ph/Youtube.com

l
Reklama

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama