Reklama
Reklama

Dlaczego nigdy nie powinnaś pomijać poniedziałkowych treningów?

Dlaczego nigdy nie powinnaś pomijać poniedziałkowych treningów? fot. istock.com

Katarzyna Lemanowicz

27maja2019

Chcesz wprowadzić zmiany w swoje życie? Jakie jest najczęstsze sformułowanie, którego używasz?

Jesteśmy pewne, że jest to: „zacznę od poniedziałku”. Magia początku tygodnia. Bo niby lepiej, prościej. Pierwszy dzień tygodnia, a wszystko to co złe, zostawiasz za sobą. Świetnie, tylko teraz przyznaj się, ile tych „zaczynam od poniedziałku” było już  w twoim życiu? No właśnie.

W zmianie swoich nawyków, życia, sposobu funkcjonowania, odchudzania, czy czegokolwiek chcesz zmienić, nie chodzi od kiedy zaczynasz, tylko o wypracowanie silnej woli, chęci do tego żeby te zmiany wprowadzić. Po drugie bardzo ważne jest, żeby nie poddawać się przy pierwszym lepszym potknięciu i kontynuować obrany cel. Zmiany w życiu powinnaś zacząć przede wszystkim od nauki wypracowania potężnych pokładów cierpliwości. Bo one (a w zasadzie cele) nie przychodzą tak szybko jak mogłoby się wydawać.

Dlaczego nie warto rezygnować z poniedziałkowych treningów?

Istnieje na to banalne wytłumaczenie. Kiedy postanowimy sobie, że zaczynamy od poniedziałku – w naszej głowie kiełkuje myśl, że ten poniedziałek jest wyjątkowy, magiczny, niepowtarzalny. I jeśli zrezygnujesz, z choć jednego elementu „nowej wersji siebie” cały, ale to cały plan runie. W twojej głowie nie pojawi się myśl: ok, dzisiaj mi się nie udało, zawiodłam, ale nie poddaję się i zaczynam od jutra, od wtorku. Nie! W twojej głowie pojawi się natychmiast myśl: „nie udało się w ten poniedziałek, to niestety cały tydzień skazany jest na niepowodzenie. Zacznę od kolejnego poniedziałku.” A co jeśli w kolejny poniedziałek też się nie uda? Czy to oznacza, że nigdy nie zmienisz tego na czym tak naprawdę ci zależy?

Zmiany nie przychodzą w łatwy sposób, to proces, który wymaga determinacji, zaangażowania i nie poddawania się. Jeśli chcesz poprawić „coś” w sobie, weź kartkę papieru i zapisz cele. Powieś kartkę w widocznym miejscu  i zacznij „od teraz”. Nie odkładaj na później! A jeśli już uprzesz się na ten poniedziałek, to nie rezygnuj przy nawet drobnym potknięciu.

Może przekona cię właśnie to, że w poniedziałek, jesteś bardziej wypoczęta, masz więcej siły, energii i z całą pewnością dużo prościej będzie ci wprowadzić wszelkie zmiany w życie.

Trzymamy kciuki za powodzenie.

l
Reklama

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama