Nie uwierzysz, jaki wpływ ma higiena zębów na twój organizm

Nie uwierzysz, jaki wpływ ma higiena zębów na twój organizm fot. Court Prather / Unsplash

Kilka ważnych informacji, o których musisz wiedzieć.

Odpowiednia higiena jamy ustnej ma wpływ nie tylko na nasz wygląd, ale również na zdrowie całego organizmu. Stomatolodzy alarmują, że zbyt często lekceważymy zmiany próchnicowe i dolegliwości ze strony dziąseł. Świadomość dotycząca chorób przyzębia wciąż jest niewielka, tymczasem istnieją naukowe dowody na ich związek z chorobami sercowo-naczyniowymi, cukrzycą, przewlekłą chorobą nerek, reumatoidalnym zapaleniem stawów, a nawet chorobą Alzheimera! Wiedziałyście o tym? Warto też pamiętać, że stan naszych zębów ma bezpośredni związek z funkcjonowaniem układu pokarmowego. Ból zębów lub ich utrata prowadzą do nieprawidłowego przyjmowania pokarmu, co z kolei przekłada się na wadliwą pracę kwasów trawiennych i żołądka.

Co robić, aby zadbać o zdrowie zębów i całego organizmu?

Na szczęście rekomendacje stomatologów, jak uporać się z dolegliwościami jamy ustnej, są jasne. Oto najważniejsze z nich:

szczotkuj zęby minimum dwa razy dziennie, rano i wieczorem 

myj zęby przez 2 minuty, jeśli używasz szczoteczki elektrycznej i około 3 minut, jeśli używasz szczoteczki manualnej

- szczotkuj każdy obszar jamy ustnej (w tym też tylne zęby) z taką samą starannością!

- ze względu na moc czyszczenia, wybieraj szczoteczki elektryczne, najlepiej z okrągłą główką – ich kształt, zbliżony do profesjonalnych narzędzi dentystycznych, co pozwala w pełni objąć całą powierzchnię zęba i lepiej dotrzeć do przestrzeni międzyzębowych

wymieniaj końcówki szczoteczek elektrycznych co trzy miesiące.

Nowe technologie w trosce o zdrowe zęby i dziąsła

Wraz z postępami w medycynie idą w parze nowe technologie – nie przypadkowo wspomniałyśmy o szczoteczkach elektrycznych. Nasz wybór padł na szczoteczkę Oral-B Genius. Jest w naszym przekonaniu jednym z najskuteczniej czyszczących urządzeń, ponieważ wykorzystuje ruch 3D. Na czym polega? Jest to połączenie dwuwymiarowego ruchu oscylacyjno-rotacyjengo  z pulsacyjnym, dzięki czemu uzyskujemy ruch w trzech wymiarach. Dzięki temu usuwamy aż do 100% płytki nazębnej więcej w porównaniu ze szczoteczką manualną.

Z kolei jeżeli lubicie korzystać z aplikacji mobilnych ułatwiających codzienne czynności, będziecie zadowolone z aplikacji połączonej ze szczoteczką. Dzięki specjalnej funkcji wykrywania położenia, szczoteczka monitoruje w czasie rzeczywistym czyszczone obszary, pilnując, aby żaden z nich nie został pominięty. Aplikacja jest dostępna do ściągnięcia na urządzenie mobilne poprzez Apple Store lub Google Play. Szczoteczka posiada też potrójną kontrolę siły nacisku. Sygnały świetlne na rączce szczoteczki informują nas o zbyt mocnym nacisku na dziąsła, a szczoteczka jednocześnie zwalnia swoje obroty. Rewelacyjną funkcją aplikacji mobilnej jest funkcja „Gum Guard”, która pomaga zapobiegać problemom dziąseł, lokalizując obszary szczotkowane zbyt mocno. Dodatkowo szczoteczka posiada specjalny tryb czyszczenia wrażliwych dziąseł i specjalną końcówkę UltraThin o delikatnych włóknach.

 

Szczoteczka Oral-B Genius – przedstawienie jej funkcjonalności. / fot. materiały prasowe

 

Szczoteczka Oral-B Genius – co jeszcze warto wiedzieć?

Co istotne dla naszego pięknego uśmiechu, szczoteczka Oral-B Genius delikatnie wybiela zęby poprzez usuwanie powierzchniowych przebarwień. Urządzenie posiada 6 trybów szczotkowania, m.in.: codzienny, delikatny, wybielający, ochrony dziąseł oraz tryb mycia języka. Szczoteczka wyposażona jest też w profesjonalny, 2-minutowy timer, który poinformuje nas o końcu szczotkowania. Nie musimy już pilnować czasu z zegarkiem w ręku! Bardzo praktycznym dodatkiem do szczoteczki jest też etui, które pozwala na jednoczesne ładowanie szczoteczki i telefonu.

 

Dbanie o zdrowie jeszcze nigdy nie było tak sprytne, prawda?

 

Materiał promocyjny

 

Polecamy również

Skomentuj