Dawno nie byłaś u dentysty? W marcu możesz zapisać się na darmową konsultację!

Dawno nie byłaś u dentysty? W marcu możesz zapisać się na darmową konsultację! fot. Kal Visuals / Unsplash

Podpowiadamy, jak to zrobić.

Obchodzony 20 marca Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej o doskonała okazja, aby przypomnieć o darmowych konsultacjach stomatologicznych, z których przez cały miesiąc można korzystać w ponad 70 gabinetach stomatologicznych partnerujących z należącą do Procter & Gamble marką Oral-B.

 

Aby sprawdzić, gdzie znajduje się najbliższy gabinet stomatologiczny, oferujący bezpłatne konsultacje, wejdź na stronę:

www.oralb-blendamed.pl/pl-pl/produkty-kolekcje/darmowe-konsultacje-stomatologiczne

 

Codzienna higiena jamy ustnej jest kluczem nie tylko do pięknego, zdrowego uśmiechu, lecz również do naszego zdrowia. Sprawa jest naprawdę poważna, bo wyniki badań wskazują, że w Polsce na próchnicę cierpi aż 99,9% osób dorosłych i 89% dzieci w wieku 7 lat!

„Kondycja naszych zębów i dziąseł ma istotny wpływ na zdrowie całego organizmu. Szkodliwe  bakterie, których siedliskiem są kieszonki przyzębne, mogą wraz z krwioobiegiem przedostawać się w głąb organizmu i prowadzić do wielu chorób. Ostatnie doniesienia naukowe sugerują związek między chorobą przyzębia a  nawet takimi chorobami  jak rak trzustki, choroba Parkinsona czy też choroba Alzhaimera.“ - podkreśla Beata Golan, Dyrektor ds. Naukowych Instytutu Blend-a-med Oral-B

Systematyczne wizyty kontrolne u dentysty stanowią jeden z sekretów braku problemów z zębami. Jak często powinniśmy odwiedzać gabinet stomatologa? Aby mieć pewność, że w jamie ustnej nie dzieje się nic niepokojącego a nasze zęby są zdrowe, dentystę należy odwiedzać przynajmniej raz w roku. Regularna kontrola pozwoli zdiagnozować początki próchnicy, kamienia nazębnego czy pierwsze pojawiające się ubytki. Dzięki profilaktyce unikniemy nie tylko dyskomfortu związanego z leczeniem, ale też wysokich kosztów, jakie są z nim związane.

Darmowe konsultacje stomatologiczne w ramach Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej

Osoby, które w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie były w gabinecie dentystycznym, mają niecodzienną okazję bezpłatnej konsultacji. Przez cały marzec w ponad 70 gabinetach stomatologicznych partnerujących z Oral-B, odbędą się dni otwarte, podczas których można skorzystać z darmowych porad, konsultacji oraz profesjonalnego instruktażu higieny jamy ustnej.

Szczotkowanie zębów jest standardową czynnością wykonywaną codziennie. Jednak więszkość osób nie robi tego nieprawidłowo! Najczęściej wynika to z braku czasu i rutyny. Podczas dni otwartych, pod nadzworem specjalisty, będziecie mogły sprawdzić, czy poprawnie szczotkujecie zęby, oraz przećwiczyć zalecaną przez dentystów technikę szczotkowania zębów.

Dni otwarte w gabinetach stomatologicznych stanowią również świetną okazję, aby dowiedzieć się, jak odpowiednio dobrać szczoteczkę. Prawidłowy dobór szczoteczki, która spełnia nasze indywidualne potrzeby, jest bardzo ważny, ponieważ jest podstawowym narzędziem umożliwiającym dbanie o zdrowie zębów i dziąseł. Wszystkie gabinety oferują również możliwość bezpłatnego przetestowania  szczoteczki elektrycznej Oral-B Genius, która, dzięki systemowi inteligentnego szczotkowania, pomaga czyścić zęby tak, jak zalecają dentyści. Szczoteczka posiada takie funkcje, jak potrójna kontrola siły nacisku, specjalny tryb czyszczenia dziąseł, profesjonalny timer i możliwość połączenia z aplikacją, która pozwala na monitorowanie w czasie rzeczywistym czyszczonych obszarów, pilnując, aby żaden z nich nie został pominięty.

Weźmiecie udział w akcji? Uważamy, że zdecydowanie warto!

 

Materiał powstał we współpracy z Oral-B

l
Reklama

Polecamy również

Skomentuj