Reklama
Reklama

Na lepszy nastrój? Zdecydowanie JOGA!

Na lepszy nastrój? Zdecydowanie JOGA! fot. istock.com

Katarzyna Lemanowicz

18marca2019

Jeśli nigdy wcześniej nie próbowałaś, to szybciutko nadrób zaległości. Dlaczego…?

A chociażby dlatego, że joga skutecznie uspokaja, wspomaga pracę układu trawiennego, poprawia koncentrację, a także dodaje pewności siebie i reguluje działanie hormonów. Przekonałyśmy cię? To wypróbuj tych kilka podstawowych pozycji i daj nam później znać jak się czujesz.

Jesteś zmęczona, wszystko cię boli i brakuje ci energii? Na szczęście na spadek kondycji i nastroju jest dość proste i skuteczne rozwiązanie – joga! Nawet jeśli jesteś totalnie początkująca, podążaj za naszymi podpowiedziami. Ogromnym plusem wybranych przez nas ruchów jest to, że możesz ćwiczyć dosłownie wszędzie. Wystarczy chwila relaksu, oderwania się od codzienności i skupienie na własnym ciele. Ważne: nie oczekuj cudów już po pierwszym treningu. Ale nawet po jednym poczujesz się lepiej. Tak jak w każdym sporcie, również i w tym, tylko cierpliwość i uparte dążenie do celu dają spektakularne efekty.

TO CO, ZACZYNAMY?

POZYCJA ŁÓDKI

Silny brzuch, ramiona i ręce

Usiądź na podłodze, plecy proste, a nogi zegnij pod kątem 90 stopni. Lekko odchyl tułów do tyłu. Następnie napnij mięśnie całego ciała, odchyl się jeszcze bardziej i jednocześnie unieś wyprostowane nogi – tak by całe ciało tworzyło literę V. Wytrzymaj tak od 15 do 30 sekund. Chwilę odpocznij i powtórz jeszcze co najmniej 3 razy.

fot. istock.com

POZYCJA OCZKA IGŁY

Silne uda

Połóż się na macie, całe plecy są przyklejone do maty. Nogi zegnij pod kątem 90 stopni, stopy płasko ustawione na macie. Prawą nogę unieś, stopę oprzyj na kolanie lewej nogi. Ręce wsuń między uda i złap za udo lewej nogi. Pozostając w tej pozycji, zacznij unosić lewą nogę w kierunku brzucha i opuszczać. Ćwiczenie wykonuj powoli, zrób co najmniej 10 powtórzeń. Zmień nogę i powtórz czynność.

POZYCJA DZIKOŚCI

Silne ramiona i barki

Zacznij od pozycji psa, następnie przejdź do podporu na prawej ręce (prostej), lewą nogę dla równowagi zegnij w kolanie i oprzyj na prawym udzie. Otwórz biodro i pamiętaj o prostych plecach. W kolejnym ruchu delikatnie odwróć się i podeprzyj na lewej nodze. Unieś biodra, oddychaj spokojnie. W tym ćwiczeniu zaangażuj mięśnie rdzenia. Policz do pięciu w tej pozycji i zmień stronę. Całość powtórz co najmniej 3 razy.

POZYCJA WIELBŁĄDA

Silne ramiona i barki

Klęknij na kolanach, ustawiając nogi na szerokość bioder. Napnij mięśnie ud i wypchnij biodra do przodu. Odchyl się i postaraj sięgnąć dłońmi pięty. Delikatnie opuść głowę i napnij pośladki. Pozostań w tej pozycji przez pięć powolnych oddechów lub tak długo, jak będziesz czuć się komfortowo. Odpocznij chwilę i powtórz co najmniej 4 razy.

fot. istock.com

POZYCJA MOTYLA

Silne ramiona i pośladki

Połóż się na plecach, nogi wyprostuj i oprzyj je o ścianę. Przysuń się do ściany jak najbliżej dasz radę. Następnie zegnij kolana i złącz stopy. Przyciągnij stopy jak najbliżej pośladków. Dłońmi naciskaj na kolana, głęboko oddychaj i policz do 10. Odpocznij i powtórz 4 razy.

l
Reklama

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama