Reklama
Reklama

Bądź fit w dniu swojego ślubu!

Bądź fit w dniu swojego ślubu!
TAGI:

Wiele Panien Młodych próbuje schudnąć przed ślubem. W tym wyjątkowym dniu warto być fit!

Od czego zacząć

Ślub to jeden z tych powodów, który na pewno mobilizuje do zrzucenia kilku kilogramów. Na początku zastanówmy się jednak, czy w naszym przypadku na pewno konieczne jest odchudzanie się. Warto zacząć od sprawdzenia wskaźnika BMI, wyliczanego na podstawie wzrostu i wagi. Może się okazać, że nasza waga jest w normie, a to co przeszkadza nam gdy patrzymy w lustro, to niekoniecznie zbędne kilogramy, ale "sflaczałe" mięśnie, które można ładnie wypracować na siłowni bądź zajęciach fitness. Jeśli jednak stwierdzimy, że faktycznie musimy schudnąć, zabierzmy się do tego w odpowiedni sposób.

Kiedy zacząć się odchudzać i kiedy skończyć?

Odchudzanie się przez bardzo długi czas przed ślubem i robienie tego aż do samej uroczystości to zły pomysł. Powinniśmy przyjąć, że wagę tracimy maksymalnie do momentu ostatniej przymiarki sukni. Za duża, wisząca suknia nie będzie dobrze wyglądać. Kiedy zacząć? Wszystko zależy od tego ile chcemy zrzucić, jednak najzdrowiej jest tracić 0,5 - 1 kilograma tygodniowo. Dzięki temu nie będziemy się musiały obawiać efektu jojo.

Przede wszystkim ćwiczenia

Drakońska dieta to najgorszy możliwy pomysł. Przygotowania do ślubu potrafią być stresujące, szczególnie na ostatnim etapie, dlatego potrzeba nam będzie dużo energii. Niedożywione, osłabione, nie będziemy mieć na to wszystko siły. Dlatego zamiast katować się i nie jeść, warto włożyć wysiłek w... wysiłek fizyczny.

Jakie ćwiczenia będą idealne dla przyszłej Panny Młodej? Można zacząć chodzić na basen, pływanie nie tylko pozwoli nam schudnąć, ale również popracować nad sylwetką, tak aby pięknie prezentowała się ona w sukni ślubnej. Dobrym rozwiązaniem są też pilates i joga - nie tylko pozwolą nam popracować nad figurą, ale również obniżą poziom stresu. Warto też biegać - poprawimy kondycję i wytrzymałość. Przed ślubem można również zapisać się na kurs tańca - najlepiej z partnerem. Wtedy upieczemy dwie pieczenie na jednym ogniu.

Dieta

Odchudzanie się, które przynosi efekty, to odchudzanie, podczas którego ćwiczenia łączymy z dietą. Nie chodzi jednak o to, by nie jeść, ale by jeść rozsądnie. Przede wszystkim odstawiamy fast foody i słodycze (chociaż kostka lub dwie gorzkiej czekolady dziennie nie zaszkodzą), a także słodzone napoje. Do diety włączamy dużo warzyw, ryb. Jemy regularnie, najlepiej pięć razy dziennie. Staramy się przygotowywać więcej potraw w piekarniku i na parze, mniej smażyć, jeśli już, to na oliwie.

Ważne jest także picie dużej ilości wody, szczególnie, jeśli podejmujemy wysiłek fizyczny. Nie podjadamy między posiłkami. Czarną herbatę zamieniamy na zieloną, oczyszczającą (wpłynie to też pozytywnie na nasze zęby, szkliwo stanie się bielsze).

Jeśli od czasu do czasu nabierzemy ochotę na pizzę czy lody - nie odmawiajmy sobie. Nawet takie "dodatki" w zdrowej, zbilansowanej diecie nie zaszkodzą. 

Jeżeli szukacie wskazówek odnośnie tego jak w dniu ślubu wyglądać wyjątkowo i jak przygotować się, zajrzyjcie na platformę ślubną Wedding.pl. Na portalu znajdziecie nie tylko wskazówki dla przyszłych Panien Młodych odnośnie ich stylizacji i wyglądu, ale również całą masę porad dotyczących organizacji tego wyjątkowego dnia.

Zdjęcia: Shutterstock

Reklama

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama