Reklama
Reklama

Tych 8 domowych sposobów skutecznie rozprawi się z cellulitem

Tych 8 domowych sposobów skutecznie rozprawi się z cellulitem fot. istock.com

Katarzyna Lemanowicz

19lutego2019

Zobacz o co chodzi.

Nie zawsze odpowiednią bronią i skutecznymi metodami są drogie zabiegi i ekskluzywne kosmetyki. Czasami warto sprawdzić co masz w zasięgu ręki i wykorzystać najprostsze rozwiązania.

Niestety magiczny sposób na pozbycie się cellulitu nie istnieje. Biorąc pod uwagę fakt, że jest to problem ponad 80% kobiet, to cały czas tak intensywnie szukamy złotego środka. 

Cellulit pojawia się w momencie, kiedy tkanka tłuszczowa, woda czy inne produkty przemiany materii są rozmieszczone nierównomiernie. Skórka pomarańczowa, czyli charakterystyczne zgrubienie i fałdy pojawia się w wyniku nieprawidłowej cyrkulacji krwi i limfy, głównie na udach, pośladkach, biodrach i brzuchu. Cellulit związany jest z zaburzeniami funkcjonowania kobiecego układu hormonalnego.

Jedno jest pewne, nie ma jednego, potwierdzonego naukowo sposobu na cellulit – dlatego warto spróbować naturalnych metod, poeksperymentować z różnymi (niedrogimi) opcjami.

1. ZDROWA DIETA I ĆWICZENIA

Kobiety, które wykonują co najmniej 20 minut ćwiczeń aerobowych i 20 minut treningu siłowego 3-4 razy w tygodnia w połączeniu ze zdrową dietą: obfitującą w warzywa i owoce i lekkostrawne posiłki - zgłosiły, że po pierwsze nabrały masy mięśniowej, a po drugie widzą zmniejszenie się cellulitu. Nie zauważyłaś, że kiedy trenujesz, twoje mięśnie rosną, skóra się wygładza, a cellulit się zmniejsza.\

2. ROLOWANIE

Masowanie po treningu działa po to by zmiękczać włókniste pasma tkanki łącznej, które też mogą powodować zgrubienia w postaci cellulitu. Masaż, rozluźnia, zmiękcza tkanki i poprawia krążenie.

3. SUCHE SZCZOTKOWANIE

Gwyneth Paltrow uczyniła tę technikę złuszczania martwego naskórka bardzo powszechną. A jak wiemy złuszczanie i odpowiednie nawilżanie skóry może pomóc w wygładzeniu wyglądu ciała (cellulitu) poprzez zwiększenie przepływu krwi i likwidowanie stanów zapalnych. Czy mówimy o szczotkowaniu czy peelingowaniu zawsze zaczynaj od stóp do góry, w kierunku serca za pomocą zdecydowanych i okrężnych ruchów.

4. OCET JABŁKOWY

Istnieje wiele teorii, że w domu możecie znaleźć wiele środków na cellulit. Jednym z nich jest ocet jabłkowy. Ma mnóstwo składników: enzymów, aminokwasów, pektyn, związków polifenolowych, witamin czy składników mineralnych. Ocet jabłkowy działa przeciwbakteryjnie, wpływa pozytywnie na układ krążenia, obniża poziom cholesterolu i trój glicerydów. Ocet jabłkowy reguluje poziom cukru we krwi. Może również przyczyniać się do utraty nadmiernej tkanki tłuszczowej, wpływa na zwiększenie uczucia sytości. Ocet jabłkowy działa detoksykująco na organizm. A jak wiemy pozbywanie się toksyn z organizmu to pierwsze działanie w kierunku redukcji cellulitu.

5. WODOROSTY MORSKIE

To potężna broń, która oczyszcza organizm ze szkodliwych substancji. Niezależnie od tego czy jesz czy bierzesz kąpiel w wodzie z wodorostami. Działają jak magnez, który przyczepia do siebie toksyny i wygładza je. Wodorosty są bogate w jod, który korzystnie wpływa na działanie tarczycy, a co za tym idzie na funkcjonowanie układu hormonalnego.

6. KOFEINA

Pobudza i stymuluje układ nerwowy do zużywania większej ilości energii i rozkładania większej ilości tłuszczu. Nie tylko o kawę chodzi. Możesz śmiało wprowadzić do diety zieloną herbatę pełną katechin, które mają identyczne działanie. Możesz sama przygotować peeling kawowy, albo wykorzystać te dostępne w drogeriach.

7. PIEPRZ CAYENNE

Ostre przyprawy podnoszą temperaturę twojego ciała, co rewelacyjnie wpływa na twój metabolizm i trawienie. Nie ma jasnych dowodów na to, że dzięki Cayenne zlikwidujesz cellulit ale na pewno nie zaszkodzi doprawić ulubione potrawy, czy dosypać szczyptę do smoothie.

8. WODA

To chyba najłatwiejszy sposób na pozbycie się cellulitu – PIJ WIĘCEJ WODY! Woda między innymi pomaga poprawić krążenie i zmniejszyć stan zapalny. Dzięki odpowiedniemu nawodnieniu organizmu skóra staje się gładka, a cellulit znika. Wyobraź sobie jak wygląda sucha gąbka, a ta nasączona wodą? Ustal sobie cel, i od dzisiaj zacznij pić co najmniej 8 szklanek wody dziennie.

l
Reklama

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama