Reklama
Reklama

4 ćwiczenia, które najszybciej spalą zbędny tłuszczyk!

4 ćwiczenia, które najszybciej spalą zbędny tłuszczyk! fot. istock.com

Katarzyna Lemanowicz

08stycznia2019

I w dodatku możesz je wykonać dosłownie wszędzie

To zestaw ćwiczeń idealny dla osób, które chcą w dość szybkim tempie zrzucić zbędne kilogramy ale też nie poświęcać zbyt dużo czasu na treningi.

Pierwsze efekty mogą pojawić się już po kilku tygodniach regularnych treningów. 3 razy w tygodniu to totalne minimum, ale jeśli są to ćwiczenia, które możesz zrobić w domu to nie powinnaś mieć problemu z wygospodarowaniem czasu na taką aktywność.

Wypróbuj zestaw tych 4 ćwiczeń, żeby po pierwsze szybko spalić tłuszcz, odzyskać formę, ujędrnić ciało i po prostu poczuć się lepiej.

BURPEES

Nie taki diabeł straszny… Niesamowicie skuteczne ale też wymagające ćwiczenie. Efektywnie spala tłuszcz, wzmacnia nogi, górną część ciała i mięśnie rdzenia. Jeśli jest ciężko i „palą” mięśnie to znaczy, że działa!

Jak wykonać?

Stań w niewielkim rozkroku, stopy nie szerzej niż na szerokość bioder. Następnie przejdź do przysiadu, dłonie ustaw na podłodze przed sobą i odepchnij nogi do tyłu do pozycji deski. Wróć tym samym „torem” do pozycji wyjściowej. Powtórz całą sekwencję co najmniej 10 razy.


fot. istock.com

BIEG ALPEJSKI

To trochę tak jakbyś wspinała się pod górę. Zdecydowanie to ćwiczenie warte jest wysiłku. Cudownie wzmacnia mięśnie rdzenia, górne części ciała i podkręca metabolizm. To, zaraz po burpees, jedno z najlepszych ćwiczeń spalających tłuszcz.

Jak wykonać?

Rozpocznij w pozycji deski wysokiej. Dłonie połóż na podłodze tuż pod klatką piersiową, na szerokość barków. Zapamiętaj, w tej pozycji ciało musi być proste, a mięśnie napięte. Zacznij od uniesienia lewej stopy z podłogi i przyciągnięcia kolana do klatki piersiowej – oczywiście w tempie jakbyś biegła. Wróć do pozycji wyjściowej i powtórz na prawą nogę. Całość powtarzaj przez co najmniej 20 sekund.

SZEROKI PRZYSIAD Z WYSKOKIEM

Jedno jest pewne, w tym ćwiczeniu poczujesz jak nigdy palące pośladki i uda. Ważne, żebyś utrzymywała proste plecy i napięte mięśnie brzucha.

Jak wykonać?

Stań wyprostowana, stopy rozstaw szerzej niż szerokość bioder. Ciężar ciała utrzymuj na piętach. Ważne! Przy wykonywaniu przysiadów pamiętaj, że stopy nie mogą wychodzić za linię kolan. Zrób przysiad w dół – plecy cały czas wyprostowane. Przy powrocie do pozycji wyjściowej zrób wyskok w górę. Powtórz całą sekwencję co najmniej 10 razy.


fot. istock.com

PAJACE

Banalne? Może i tak, ale niesamowicie skuteczne. Jeśli jeszcze wykonasz je prawidłowo zwiększysz spalanie kalorii, wzmocnisz mięśnie i poprawisz kondycję.

Jak wykonać?

Stań wyprostowana, stopy ustaw na szerokość bioder. Lekko ugnij kolana, ramiona ustaw na bok. Zacznij od skoków, przy jednoczesnym podnoszeniu ramion i rozchylaniu szeroko nóg. Ląduj na podłodze lekko, delikatnie. Dla podkręcenia trudności, możesz przy rozchylaniu nóg wykonać przysiad. Wróć do pozycji wyjściowej i skacz tak przez co najmniej 20 sekund.

 

l
Reklama

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama