Reklama
Reklama

Wrzuciła na Facebooka zdjęcie swojego paznokcia i dowiedziała się, że ma… raka!

Wrzuciła na Facebooka zdjęcie swojego paznokcia i dowiedziała się, że ma… raka! Fot. Getty

Beata Dżumaga

30sierpnia2018

Ten post prawdopodobnie uratował jej życie

Facebook i inne media społecznościowe przejmują coraz większą władzę nad naszym życiem. W większości przypadków nie jest to dobre - zamiast spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi w prawdziwym świecie, wolimy wpatrywać się w ekrany komputerów i telefonów. Ale zdarzają się sytuacje, że media społecznościowe ratują życie. I to dosłownie!

 

Zobacz także: Kobieta zacięła się podczas depilacji. Trzeba było amputować jej nogę!

 

Tak zdarzyło się w przypadku Jean Taylor, kobiety z Wielkiej Brytanii. Jean zauważyła, że jeden z jej paznokci wyraźnie zakrzywia się ku dołowi. Postanowiła zasięgnąć porady innych, i wrzuciła zdjęcie swojej dłoni na Facebooka z pytaniem, czy ktoś inny miał podobną sytuację. Znajomi podpowiedzieli kobiecie, żeby jak najszybciej udała się do lekarza. Diagnoza okazała się szokująca.

 

“Dwa tygodnie temu wrzuciłam to zdjęcie na swoją tablicę na Facebooku z pytaniem, czy ktoś kiedykolwiek widział takiego paznokcia. Poradzono mi, żebym wybrała się do lekarza. Pomyślałam, że to nieco zbyt drastyczny krok… Miałam dwa pobrania krwi, rentgen klatki piersiowej, dwa dni później tomografię komputerową, kolejne dwa dni później pozytonową tomografię emisyjną i więcej badań krwi, w końcu badanie płuc i prześwietlenie serca oraz rezonans magnetyczny i biopsję płuc” - wyliczała Jean w kolejnym poście na Facebooku. “Po wyczerpujących dwóch tygodniach, wczoraj odebrałam wyniki… Rak w obu płucach! Kiedy twoje paznokcie się zakrzywiają, często ma to związek z chorobami płuc i serca, medyczny termin to “palce pałeczkowate”, nie miałam o tym pojęcia, a wy?” - pytała kobieta.

 

 

Jean postanowiła podzielić się swoją historią na Facebooku, by zwrócić uwagę na objawy wczesnych stadiów nowotworów, na które mało kto zwraca uwagę. Kto by pomyślał, że nietypowy wygląd paznokci może mieć jakikolwiek związek z  chorobami płuc czy serca?! Według badań palce pałeczkowate, zwane też palcami dobosza, palcami Hipokratesa lub jako pałeczkowatość palców, to częste zjawisko wśród osób cierpiących na nowotwory. Ta przypadłość dotyka aż 35 proc. chorych, u których występują poważne zmiany nowotworowe.

 

“Mam nadzieję, że ten wpis pomoże innym osobom, które są we wczesnym stadium raka. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli mi uzyskać prawidłową diagnozę” - zakończyła swój wpis Jean Taylor.

 

l
Reklama
Historia tego mężczyzny to prawdopo...
Historia tego mężczyzny to prawdopodobnie najbardziej zadziwiająca rzecz, jaką dziś przeczytacie. Ten 82-latek z powodzeniem mógłby rywalizować z kobietami, które mają obsesję na punkcie długich paznokci i wyznają zasadę, że... więcej, a właściwie dłużej znaczy lepiej. Aby uzyskać efekt, jaki zobaczycie na zdjęciach, Shridhar Chillal musiał wiele poświęcić, ale okazało się też, że sporo na tym zyskał. Mimo to musimy przyznać, że nie zdecydowałybyśmy się na podobny krok!   Fot. Instagram@allahabaddistrict @vishwagujarat

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama