Reklama
Reklama

Dlaczego tak wiele dzieci zostaje poczętych w Boże Narodzenie?

Dlaczego tak wiele dzieci zostaje poczętych w Boże Narodzenie? Fot. iStock

Beata Dżumaga

12grudnia2017

Magia świąt? Wcale nie!

Też masz wrażenie, że połowa twoich znajomych urodziła się we wrześniu albo pod koniec sierpnia? To nie złudzenie – w okresie świąt Bożego Narodzenia dochodzi do poczęcia zdecydowanie większej liczby dzieci niż w jakimkolwiek innym czasie w roku. W dodatku ten fenomen ma swoje naukowe wytłumaczenie. I nie ma ono (prawie) nic wspólnego z tym, że zimą chętniej przytulamy się do siebie pod kołdrą.

 

Zobacz także: Ciąża z zaskoczenia - te sytuacje mogą zakończyć się wpadką!

 

Według badania, którego wyniki opublikowano w dzienniku „Obstetrics and Gynaecology”, tajemnica rekordowej liczby grudniowych poczęć tkwi w... męskiej spermie. Okazuje się, że jakość spermy zimą jest o wiele lepsza niż w miesiącach letnich.

 

via GIPHY

 

Ale nie tylko panowie są odpowiedzialni za istnienie tego fascynującego zjawiska. Zima to też czas, w którym kobiece komórki jajowe są o wiele bardziej podatne na zapłodnienie. Na koniec nie należy zapominać, że zima rzeczywiście jest tą porą roku, kiedy nasze życie seksualne rozkwita. Wszystko za sprawą niskich temperatur i długich wieczorów, ale pewnie sama dobrze o tym wiesz ;)

 

„Zwiększona aktywność seksualna związana z licznymi okazjami do świętowania końca roku również została wymieniona jako potencjalne wyjaśnienie behawioralne dla rekordowego poziomu zapłodnień w grudniu” - czytamy w badaniu. Zdecydowanie potwierdza to fakt, że – jak podaje portal Daily Beast – w tygodniach poprzedzających Boże Narodzenie sprzedaż prezerwatyw rośnie dwukrotnie.

 

via GIPHY

 

Co ty na to? My do tej pory sądziłyśmy, że wyjaśnienie większej liczby narodzin dzieci we wrześniu wiąże się raczej ze świąteczną atmosferą, gdy chcemy być ze swoimi ukochanymi jeszcze bliżej ;)

 

l
Reklama
Zajście w ciąże nie zawsze jest pro...
Zajście w ciąże nie zawsze jest proste, ale możesz odpowiednio się przygotować i ułatwić sobie zadanie. Pamiętaj o rozsądnym podejściu do tego ważnego momentu i słuchaj swojego organizmu. / wszystkie fot. iStock

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama