Reklama
Reklama

Dlaczego w stresie masz ochotę na słodycze?

Dlaczego w stresie masz ochotę na słodycze? Dlaczego w stresie sięgasz po słodycze?/ fot. Pexels.com

Marysia Widawska

08lipca2016

Wszystkie to robimy...

Zauważyłaś, że kiedy jesteś zestresowana, bo wkurzył cię szef, facet albo kierowca autobusu, od razu masz ochotę na słodycze? Czasem ta potrzeba jest tak wielka i silna, że nie możesz się powstrzymać i od razu kupujesz batona albo dwa. I jeszcze pączka. A może burgera?

 

Zobacz także: Makaron odchudza!

 

Dlaczego tak się dzieje?

Dietetyk Rebecca Scritchfield mówi, że dzieje się tak, że momencie silnego stresu może może pojawiać się głód cukru oraz że uwalniają się różne hormony. "Mamy wysoki poziom hormonu zwanego kortyzolem, bo kiedy zjemy cukier, uwolnimy inny hormon, zwany serotoniną, która działa relaksująco i uspokajająco. To pigułka uspokajająca, którą zażywa nasze ciało".

Specjalistka wyjaśnia także, że kolejnym powodem, który sprawia, że organizm zaczyna dopraszać się cukru, jest fakt, że jedzenie cukru "uaktywnia ośrodek przyjemności w naszym mózgu", co sprawia, że chcemy jeszcze więcej cukru. Btw, ten sam mechanizm działa w przypadku uzależnień od alkoholu czy narkotyków...

Co z tym zrobić?

Lepiej byłoby nie uzależniać się od żadnych substancji (w tym od cukru) i w momentach kryzysowych sięgać po świeże warzywa i owoce. Albo wyjść na krótki spacer. Tak, wiem, wszystko jest dla ludzi, ale zajadanie stresu może szybko i niepostrzeżenie wejść w nawyk i zorientujesz się dopiero wtedy, kiedy nie będziesz mogła zmieścić się w żadne swoje ciuchy... wiem, co mówię, bo sama to przeżyłam i muszę ci powiedzieć, że cholernie trudno jest odstawić cukier...

A może ty masz jakiś sprawdzony sposób na stres?

 

Zobacz także: 5 sposobów na pokonanie ochoty na słodycze?

 

 

 

 

źródło: femalenetwork.com

 

l
Reklama
Apetycznie wyglądające jedzonko na...
Apetycznie wyglądające jedzonko na reklamach oraz spotach skutecznie kuszą cię do odwiedzenia punktów gastronomicznych. Jednak po tym jak dostaniesz swoje zamówienie często spotyka cię rozczarowanie… Producenci oszukują nie tylko Photoshopem... Zdjęcia użyte w tej galerii są tylko przykładem produktu. Z pewnością ich właściciele nie użyli żadnej z tych metod przed zrobieniem zdjęć.

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama